Ostatnio skorzystałem z okazji posiadania Clubhouse i spontanicznie rozpocząłem rozmowę o książkach, wokół IT, które w ostatnim czasie przeczytałem. Do rozmowy dołączyli inni i powstała całkiem fajna dyskusja i lista pozycji wartych uwagi lub przeczytania.

By więc nie przedłużać poniżej lista.

To by było na tyle :) Trochę ich się zebrało, starał się też dodać opis mówiony do książek których sam jeszcze nie przeczytałem. Jak coś przekręciłem, dajcie znać :) Tak to, miłego czytania! :)

2 KOMENTARZE

  1. Też przeczytałem “Mindfuck” i o ile same metody śledzenia ludzi, analizy danych czy po prostu oszukiwania opisano tam fajno, o tyle strasznie przeszkadzało mi “politykowanie” autora, do tego stopnia, że końcówkę na siłę doczytałem. O co mi chodzi? Ano autor ma jasne poglądy i sam udziela się w polityce (co jeszcze jest ok), ale ocenia wszystkie rzeczy związane z profilowaniem przez pryzmat tych poglądów i to już nie ok. Przykład? Z początku, Obama używa mikroprofilowania do kampanii wyborczej, super, budujemy przyszłość! a jak Republikanie, to ojej, niszczona demokracja, na pewno oszukują. Dodatkowo podkreślanie co chwila kontrastów między dobrymi imigrantami, gejami i kobietami w opozycji do starych białych mężczyzn, w sytuacjach gdy nie ma to znaczenia, jakby prowadził cały czas agitację… bo wiecie, to tylko progresywni ratują świat przed złymi korporacjami, nie?
    Poza tym przy tym, co kolega Wylie wyrabiał, średnio wierzę w jego autokreację tego dobrego kolesia, który wtem, czyli nagle, przejrzał na oczy.

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here