Rok 2018 mnie nie rozpieszczał. Nawet dowiedziałem się, że jestem autorem kilku plotek jak i brałem udział w kilku akcjach (jak chmuropix czy jakkolwiek się to zwało) z którymi miałem tyle wspólnego, że co najwyżej coś skomentowałem :) jednak co się dziwić, ludzie mówią: kontekst jest ważny a sami potem o nim zapominają…

Mimo dużego nakładu pracy – oj naprawdę dużego znalazłem chwilę na lekturę. Nie tak dużo jakbym chciał, jednak zawsze trochę. Nie ma sensu opisywać wszystkich książek – kilka było naprawdę dobrych kilka tak fatalnych, że nie wiem po co po nie sięgnąłem, jednak skończyłem wszystkie. Bo tak mam w zwyczaju. Jedna książka w 2018 roku się wybiła i była mi ona polecona i jak już to polecam ją wszystkim.

Książka roku z mojej listy – Why we Sleep

Why We Sleep, książka o tym, dlaczego sen jest ważny i dlaczego śpimy i dlaczego śpimy tak a nie inaczej. Jaki wpływ ma na nas niespanie, tabelki nasenne, kawa, alkohol czy inne używki. Kiedy i jak najlepiej nauczyć się na egzamin i jaki wpływ na nasz wynik ma kilka piw 3-4 dni po opanowaniu materiału na egzamin. Dlaczego nie słuchać Musk’a jak Bezos jeżeli chodzi o etykę pracy. I czy te wszystkie ściemnione filmy na YT mówiące, że 6h jest OK są o dupę potłuc czy nie.

Jeżeli jakąkolwiek książkę macie przeczytać to polecam tę książkę. Jak nie chcecie wydawać kasy, to weźcie miesięczny darmowy audible i odsłuchajcie. To jest jedna z tych książek która może otworzyć wam oczy. Mnie zaś tylko utwardziła w tym co sam już wywnioskowałem, uzupełniła wiedzę, gdzie mi jej brakowało i dała kopa by zacząć nad sobą pracować. Więc jebać 4-5 nad ranem, jebać budziki. Pora na zmiany :)

Książki, które przeczytałem

Książki, które przesłuchałem

Kolejna próba do audiobooków. Nie wiem jak to z nimi jest jednak nie nadają się ona do wszystkiego. Wręcz przeciwnie. Mam wrażenie, że zmarnowałem kilka godzin z życia słuchając. Potrzebuje jednak to zobaczyć niż usłyszeć. Pracuje nad tym, jednak mimo przesłuchania już około 30 audibooków, nie jest to dla mnie idealna forma przyswajania treści. Mimo iż pozwala ona przesłuchać 10 książek w miesiąc to jednak… nie jest to to, przynajmniej jeszcze. I tak, gdyby nie audiobooki to bym prawie nic nie przeczytał w tym roku :)

Inne książki

Wszystkie książki jak zwykle są u mnie dostępne na goodreads z moimi własnymi dwoma zdaniami na ich temat, jeżeli opinia Cię interesuje. Tam też są książki dziecięce, które przeczytałem dzieciom. Niektóre są warte uwagi!

A Ty co przeczytałeś/aś? Co polecasz?

12 KOMENTARZE

  1. Przeczytałem tylko M. Aniserowicza “Zawód Programista” i R. Kotarskiego “włam się do mózgu” ale Twój wpis zmotywował mnie do większej ilości w 2019:) bankowo “dlaczego śpimy” ale czekam na lutowy polski przekład.

  2. X-Men: Grand Design brzmi ciekawie. Osobiście, z wszystkich tytułów, które przerobiłem w 2018 roku najlepsze wrażenie zrobiły “4-godzinny tydzień pracy” Ferrisa i “Przebij się” Garyvee. Polecam!

Comments are closed.