Uwaga, z nieznanych mi bliżej przyczyn filmy nie pokazują się na IE 8, na FF i Chrome działają poprawnie :(

Dwa dni temu otrzymałem od znajomego maila do piosenki Stand By Me, która została nagrana przez nieznanych ulicznych artystów poprzez inicjatywę Playing For Change. Co jest ciekawe w tym wszystkim, to że utwór powstawał w kilku etapach, pierwszym było nagranie podstawowego tracku: dzwięk i głos, przez Roger Ridley z Santa Monica, California. Ta nagrana podstawa została zabrana do nowego orleanu, Louisiana, gdzie niewidomy uliczny muzyk Grandpa Elliott dodał drugi wokal oraz harmonijkę słuchając na słuchawkach podstawy nagranej przez Rogera. W tym samym mieście Washboard Chaz’s dodał „metalową” perkusję na tarce.

Następnie tak przygotowana ścieżka dźwiękowa została zabrana na podróż dookoła świata, od Europy, przez Afrykę do Południowej Ameryki, dodając kolejne wokale i instrumenty.

Wersja finalna teledysku wygląda tak (polecam obejrzenie od początku do końca, warto także zajrzeć na stronę by zobaczyć pełną listę artystów biorących udział w konkretnym nagraniu) – IMO jedna z najlepszych jakie słyszałem/widziałem tej piosenki:

Zaś o całym projekcie w trakcie którego powstała ta piosenka można posłuchać tutaj:

Osobiście lubię takie inicjatywy, i podoba mi się to, że ludzie potrafią jeszcze tworzyć muzykę a przy tym czerpać z tego przyjemność.

Jeżeli jesteście zainteresowani kolejnymi teledyskami inicjatywy, to zapraszam na stronę Epizodów.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.