Kto z was korzysta z .NET Reflector? Pewnie niewielu nie korzysta ;) Więc poniższe okno nie jest wam obce:

CallHierarchyReflector

A jeżeli jest to zachęcam do jego korzystania do póki nie wyjdzie VS 2010. Za pomocą prawego przycisku myszy na dowolnym elemencie z eksploratora assemblies wybieramy opcję Analyze lub kilkamy Ctrl-R i pokazuje nam się okno umożliwiające prześledzenie hierarchii wywołań poszczególnych elementów.

CallHierarchyReflector1

Możemy zobaczyć gdzie dany element jest wywoływany, od jakich bibliotek jest uzależniony, przez co jest udostępniany i inicjalizowany.

VS 2010 udostępnia nam funkcjonalność zwaną Call Hierarchy. Dzięki niej jesteśmy wstanie dokładnie prześledzić w jaki sposób i gdzie nasz kod jest wywoływany. Funkcja ta jest podobna doFind All References, z tą różnicą iż pozwala ona na hierarchiczne przeglądanie wywołań funkcji wraz z możliwością zagłębienia się w głąb wywołań (a nie tak jak w Find All… lista miejsc gdzie nasz kod jest wywoływany, ale podobnie do tego jak wygląda opcja Analyzer w .NET Reflector).

CallHierarchy

To co nam udostępnia nowa funkcjonalność to:

  1. Przeglądanie wywołań do elementu;
  2. Przeglądanie wywołań z danego elementu;
  3. Przeglądanie przeciążeń danego elementu;
  4. Widok dokładny w jaki sposób i gdzie następuje opcja X (1-3) dla zaznaczonego elementu.

Do tej pory, maniakalnie korzystałem z Reflectora by przejrzeć nawet wywołania z mojej bibliotece. Nie znoszę tego sposobu który jest udostępniony zarówno przez VS 2008 jak i R#, zaś to co jest w Reflectorze moim zdaniem było i jest intuicyjnie, proste i przejrzyste :) a teraz mam to w lepszej formie w VS 2010 :) Super :)

PS.: Jedynym elementem, którego mi brak w VS w porównaniu do Reflectora to.. Reflectora;