Od dwóch miesięcy nie byłem wstanie pozbyć dość popularnego okno generowania kodu którego nikt nigdy nie zobaczy czy też zbierania danych dla SETI@home:

vs

To okno pokazywało mi się zawsze, kiedy otworzyłem plik cshtml – mogło się pokazać od razu lub po jakimś czasie (na przykład po kliknięciu enter), tak czy siak, pokazywało się ono zawsze i ta operacja trwałą od 10 do 60 sekund – w ekstremum, powiesiła mi VS.

Znalazłem jednak dwa rozwiązania na ten problem, jeden będzie was kosztował $70 ale o nim może kiedy indziej, bo warto wydać te pieniądze niezależnie od drugiego rozwiązania problemu.

Drugie rozwiązanie na szczęście jest darmowe. To co mi pomogło to ustawienie zarówno devenv.exe by zawsze uruchamiało się jako Administrator:

runasadmin

(w windows 8 proponuje skorzystać z tych kroków)

Od tego czasu nie widziałem okna background operation przy pracy z MVC i cshtml. Więc chyba to działa :)

Zobaczcie, może u was też to pomoże, jak nie to dajcie znać – sam jestem ciekaw ile jest takich przypadków i problemów.

PS.: Nie musiałem ustawiać VsLauncher.exe by uruchamiał się jako Administrator, podobno są jakieś problemy przy csproj i sln, ja na nie nie natrafiłem.

6 KOMENTARZE

 1. Ciekawy jestem od czego zależy pokazywanie się tego okienka, bo ja u siebie widziałem go zaledwie kilka razy na przestrzeni wielu miesięcy (odkąd mam VS2012 zainstalowane). Z plikami cshtml pracuję prawie na co dzień. :)

  Może masz coś zainstalowane dodatkowo co powoduje jakieś dłuższe przetwarzanie i vs je wyświetla?

  Pozdrawiam
  Darek

 2. nie wiem od czego, ale jak juz raz zaczelo sie pokazywac to nigdy nie przestalo. zadnych dodatkow nie mam – WebEesentials oraz R#, thats all

  ale do tego stopnia sie pokazywalo ze nie bylem wstanie pracowac, admin zalatwil wszystkie problemy. z tego co czytalem duzej grupie ludzi to pomoglo

  a no, i zauwazylem ze mam taki [blad](https://twitter.com/gutek/status/325655615705866241) jak nie mam admina wlaczonego, z adminem go nie mam

 3. Hej, faktycznie dziwne objawy. Próbowałeś sztuczki z odpaleniem dwóch instancji VS, jedna projekt, druga debug pierwszego IDE? Mnie się wiele razy udało wyłapać kilka bezsensownych problemów w kodzie, które wynikały z samej specyfiki sposobu pracy VS z projektem.

 4. **@Pawel**

  Wszpolczuje :( u mnie naszczescie to pomoglo. co prawda mam Update 2 wiec nie wiem czy to tylko tam zostalo naprawione czy tez nie. Tak czy siak, okno mi calkowicie zniknelo.

  **@SheGe**

  Dzieki, dobry pomysl :) sprawdze w wolnej chwili :)

Comments are closed.