Jakoś tak mnie naszło, że z chęcią bym poszedł na jakąś grupę warszawską dotyczącą programowania, na pewno na jakąś która jakoś mnie dotyczy – JavaScript, Objective-C czy też C#.

Zacząłem, więc od poszukiwań w googlach – równie dobrze mógłbym szukać tego w bing. Ogólnie prawie zero wyników które byłyby interesujące, dowiedziałem się za to, że jest bardzo dużo ofert pracy zawierających słowa kluczowe typu Grupa [Język Programowania].

Po jakimś czasie udało mi się zebrać jakąś pomniejszą listę. Mam nadzieję, że to nie jest wszystko co jest WWA dostępne dlatego proszę o komentarze jakbym coś pominął. Pominąłem grupy studenckie jak i grupy zajmujące się technologiami serwerowymi – Exchange, Windows, itp.

  • Warszawska Grupa .NET – tematyka spotkań głównie wokół świata .NET, ale można także spotkać prezentacje na temat JavaScript itp. Jest to chyba jedyna grupa .NET w warszawie która działa dość systematycznie. Powszechnie znane ostatnio jako nieoficjalna warszawska grupa .NET, choć dla innych jest to jedyna prawdziwa warszawska grupa .NET istniejąca już z 5-6 lat.
  • Warszawska Oficjalna Grupa .NET – nie wiem czy ta grupa nie jest martwa już, ale swojego czasu miała kilka spotkań.
  • Meet.js – grupa poświęcona technologiom web, w tym JavaScript, HTML5 i CSS3 itp. Ma spotkania w całej Polsce, zaś w Warszawie powinno być w marcu. Jak będzie więcej ludzi przychodzić na nią to na pewno będzie więcej spotkań lokalnych.
  • Mobile Warsaw – grupa dla programistów Mobile. Można tam posłuchać o iOS i Android, dziwnie, ale nie ma w ogóle tematów WP, może ktoś chętny? :) Tak czy siak, najbliższe spotkanie już 24 lutego. Z chęcią się przejdę i zobaczę o co c’mon.
  • Warsaw Ruby Users Group – niby tematycznie ma być o Ruby, ale na ostatnim spotkaniu 27 stycznia, było o Neo4j, Ember.js i o debugowaniu – pewnie ruby ;) Tak czy siak, warto śledzić grupę bo jak widać tematyka też dość szeroka i można się czegoś nowego dowiedzieć/nauczyć.
  • Warszawa Java User Group – Dość prężnie działająca grupa. Spotkania nawet 3 razy w miesiącu. Niestety, ciężko jest trafić tematykę inną niż Java/Scala, choć i o angular.js można było tam posłuchać.
  • Geek Girls Carrots – Ogólnie tematyka techniczna, trochę programowania, trochę hackowania, trochę bitcoinów, trochę drukarek itp. Może być naprawdę bardzo ciekawe. Spotkania też z tego co widzę są dość systematyczne – raz w miesiącu.

Szczerze, to wszystko, co mi się udało znaleźć. Z tych wszystkich grup, 5 działa dość systematycznie warszawie. Z pozostałych, jedna moim zdaniem jest już martwa ale mogę się mylić, druga zaś miała za mało ludzi na spotkaniach :( i zaczęła się koncentrować na innych miastach. Może pora pokazać, że i my w warszawie potrafimy chodzić na grupy?

A może nawet sesje prowadzić? :)

Jeżeli wiecie jeszcze o jakiejś grupie, to pls dajcie znać. Warto się z takimi rzeczami zapoznać :)

2 KOMENTARZE

  1. Z tych wszystkich *jedynie* pięć (a wymieniłeś 7) — bez jaj… Z 7 grup nie działają aktywnie w Warszawie 2 (dwie). Z czego grupa Grześka Rycaja jest martwa (to tak jaby wyciągać że Silverligt Study Group już się nie spotyka). Co tu pokazywać? Co najwyżej polobbować dziewczynom od GeekClibu (zrobię to przy najbliższej okazji) by grupy miały status nieaktywnych walący po oczach.
    Co do listy grup – pewnie out of scope ale PLSSSUG oddział warszawski nadal spotyka się co miesiąc. http://plssug.org.pl/2014/01/76-spotkanie-plssug-warszawa-sroda-5-lutego-2014/

Comments are closed.