W zeszłym roku (lol aż sam się zdziwiłem, że to tyle czasu minęło) napisałem krótki post o tym by uważać w trakcie instalacji aktualizacji z Windows 8 do Windows 8.1. Wszystko rozbiło się o to, że MS wymusił na mnie podpięcie się pod konto Live ID i „usunął” możliwość logowania się kontem lokalnym.

Na tamten czas nie znałem rozwiązania problemu, albo na tamten czas rozwiązania po przejściu na Live ID nie było – to pytanie na SuperUser potwierdza to co ja pamiętam). Jednak wczoraj dostałem mailem informację, że się to da zrobić! Niestety, nie mogę tego sam przetestować, ale autor potwierdził że mu ten proces działa, więc credits goes to: Łukasz a.k.a. net4444 :)

 • Odpalamy control.exe /name Microsoft.UserAccounts
 • Wybieramy opcję Make change to my account in PC Settings
 • I tam powinna być opcja Dosconnect

Powinna ona wyświetlić poprzedni profil ten z którego migracja nastąpiła. Należy go zaznaczyć i zapisać zmiany. Od tej pory ma już działać konto lokalne i z wielkim uśmiechem na twarzy od ucha do ucha mówi MSowi PAPA LIVE ID.

Komuś te kroki jeszcze działają? Ktoś to jeszcze próbował zrobić? :) może jest jakiś prostszy sposób? Albo gotowy „skrypt” do zrobienia tego?

8 KOMENTARZE

 1. Rozłączenie jest możliwe w ustawieniach, ale ciągle nie da się zainstalować bez podania Live ID.

 2. Podczas instalacji podać błędny adres e-mail. Inteligentny instalator to wychwyci i zaproponuje założenie nowego konta lub możliwość zalogowania się do systemu kontem lokalnym.

 3. **@Tomek**

  mam wrazenie ze ty nie czytasz tylko robisz “MS GURU mode” i komentujesz. Jak napisalem, byla ale nie dzialala. kazala mi uytworzyc nowe konto lokalne. OT tak bylo i tyle.

  **@lem1x**

  niesetety MS wymusza na Tobie zrobienie czegos kompletnie nie logicznego/glupiego/itp. Mianowicie musisz spowodowac by MS sadzil ze albo nie mozesz sie zalogowac na konto, albo nie masz internetu albo jeszcze jakos przez probe rejestracji bylo (trzy razy sie nie uda zarejestrowac i wtedy bedziesz mial opcje).

  tak wiem, jest to super inteligentne :) Mala uwaga jednak, jezeli instalujecie Win8.1 od zera bez aktualizacji i chcecie moc korzystac z SkyDrive tfu OneDrive, to niesetety musicie skorzystac z opcji logowania za pomoca Live ID. Nie bedziecie mogli odpalic desktop app onedrive by synchronizowac dane. To jedynie dziala kiedy sie robi aktualizacje z Win8 do Win8.1.

 4. Napisales: “Wszystko rozbiło się o to, że MS wymusił na mnie podpięcie się pod konto Live ID i „usunął” możliwość logowania się kontem lokalnym.”, a to nieprawda bo taka opcja była i jest, tylko nie na pierwszym ekranie, trzeba klikac jedna rzecz dodatkowo aby była :) tego tyczyl się mój komentarz

 5. UI jest nieintuicyjny. Celowo, ma *nakłonić* użytkownika do utworzenia konta LiveID. W każdym razie u mnie odpowiednia opcja zadziałała – bez uciekania się do sztuczek w stylu wyciągania kabla czy podawania fałszywego adresu.

  Ale… U mnie aktualizacja nie chciała wystartować z konta użytkownika. Pojawił się komunikat, aby zalogować się na konto administracyjne i tak zrobiłem. I tu pytanie do naszego eksperta. Dlaczego? (Nie dlaczego aktualizacja wymaga uprawnień administratora, tylko dlaczego nie pojawiło się standardowe okno dialogowe z prośbą o podanie poświadczeń administratora, itd.) Chyba nie powinno się tak robić?

Comments are closed.