Ciężko się do niego zastosować, ale jak to zrobicie, będzie wam dużo łatwiej. Znacie ten moment kiedy nagle dyskusja przybiera dziwnego kształtu? Niby pisaliśmy o tym, ale teraz jest o tamtym. Nagle do tego polityka jest wciągana i religia i kto co zrobił a kto czego nie. Brrrr, typowa piękna dyskusja, gdzie w którymś momencie słowa zamieniają się w KRZYK, a potem w przekleństwa. To jest polska właśnie ;) ale nie tylko. To wszędzie tak jest ;)

Ale jeżeli dyskutujemy w sieci, to jest prosta zasada dwóch/trzech wypowiedzi w zależności kto rozpoczyna ;) Ogólnie zasada, że na komentarz na określony temat nie dajemy więcej niż dwóch odpowiedzi jest najlepszą decyzją jaką możemy podjąć w trakcie dyskusji online.

Pierwszy komentarz może dotyczyć dopytania się do autor miał na myśli, lub stwierdzenie, że się nie zgadzamy gdyż. X, Y, Z. Tutaj jak najbardziej osoba ma prawo nam opowiedzieć na nasz komentarz. Drugim naszym komentarzem kontynuujemy temat próbując go zamknąć i podziękować osobie za pogaduszki. Osoba teraz może, albo to zamknąć, albo ciągnąć dalej. My jednak już się więcej do klawiatury nie dotykamy. Prosty i skuteczny sposób na to by ani się nie denerwować, ani też nie dać wkręcić w dyskusję o dupie Maryny.

Trzeci komentarz istnieje wtedy kiedy my rozpoczynamy a nie dajemy komentarza pod jakimś innym. W tym wypadku, ten trzeci nasz, to powinno być zamknięcie z naszej strony.

Długie, żmudne i bezsensowne dyskusje są standardem. Szanujmy nasz czas i stan psychiczny :)

2 KOMENTARZE

Comments are closed.