Programmers Oath (Przysięga programisty) – Zestaw 9 przysięg opublikowanych przez Uncle Boba. Celem Roberta było/Jest stworzenie czegoś co może być punktem wyjściowym w przyszłych negocjacjach z „rządem” na narzucenie nam, programistom pewnych zasad i przepisów. Jak to ujął Uncle Bob – spotkało to wszystkich innych, spotka i nas i lepiej byśmy to by dyktowali, jak to ma wyglądać a nie na odwrót.

Całą sesję (nie tylko opis przysięg) tłumaczącą, dlaczego Uncle Bob wprowadził te przysięgi można przesłuchać na YT:

Można się z tym zgadzać lub nie ;)

Devrekolecje to seria filmików które są komentarzem do przysięg programisty zaproponowanych przez Uncle Boba. Całość organizowana jest przez Grzegorza Kotfis z kanału Dev Sessions. Komentarzy będą udzielać ludzie z polskiego światka IT:

Devrekolekcje komentują
Devrekolekcje komentują

Przez najbliższe dwa tygodnie (od dzisiaj do 22 grudnia), co dziennie rano będzie pojawiał się nowy komentarz lub będą się pojawiać nowe komentarze dotyczące danej przysięgi.  Warto więc śledzić media społecznościowe albo dodać sobie listę do ulubionych.

Już dziś zaś zapraszam was na pierwsze komentarze do przysięgi: I will not produce harmful code (Luźno tłumacząc: Nie będę tworzył szkodliwego kodu) w którym można usłyszeć wypowiedź Michała Gellerta jak i moją.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.