Mimo, że Apple tworzy dość logiczne interfejsy graficzne – naprawdę, rzadko się spotyka jakieś zacięcie – to jednak ma on czasami pewne rzeczy ukryte. Chodzi taka historia po Internetach, że Jobs przy projektowaniu iPoda powiedział, że wszystko musi być dostępne maximum po 3 kliknięciach. Jak macie iPoda to sprawdźcie sobie. Większość funkcji jest maximum 3 kliknięcia od głównego ekranu – w tym nawet odtwarzanie muzyki. Pomysł super i wykonanie też spoko. W macach jednak już tak prosto nie jest – albo i jest, tylko trzeba się domyślić.

Do tej pory znałem opcję “przestawiania” ekranu tak by mój drugi ekran był po prawej lub lewej stronie.

Przestawienie ekranu
Przestawienie ekranu

Jednak nie wiedziałem, jak mogę zrobić tak by zmienić swój główny ekran – ekran z paskiem zadań na górze. Jak to można zrobić? Jak się okazało, bardzo prosto :) trzeba było tylko kliknąć gdzie indziej – przesunąć bar a nie okno.

Ustawienie okna głównego
Ustawienie okna głównego

Kudos za tę lekcję należą się Maciejowi Winnickiemu, który nieświadomy mojej niewiedzy wykonał operację zamiany okna głównego na prezentacji w Poznaniu na pierwszym spotkaniu Poznań Serverless Meetup – jeszcze raz dzięki za zapro, było naprawdę bardzo fajnie!