Numero UNO

Mamy listę klientów, którzy pochodzą z różnych krajów i miast. Chcielibyśmy by miasto było ograniczone do kraju do którego należy. Czyli potrzebujemy Connected Lookup Field. Mamy teraz dwa wybory, albo zasiadamy, piszemy wymagania i następnie dłubiemy w kodzie, pot z czoła cieknie, dziewczyna krzyczy, że pranie niezrobione i zaczynamy wyglądać jak Penny z The Big Bang Theory, albo klikamy na poniższe dwa linki i nasza praca ogranicza się do decyzji… które pole wybrać ;)

Numero DOS

Pole lookup przeszukuje listę Przyjaciół, i teraz kiedy tworzymy nasz nowy element to chcemy by byli przyjaciele nie byli wyświetlani. I znów przed oczami mamy Penny… brrrr a taka fajna z niej dziewczyna była ;)

No to zaglądamy tutaj i kłopot z głowy.

Oczywiście możemy trochę się pobawić w programowanie i taki filtered lookup i łatwo do Cross-Site Lookup Field with PickerDialog można dodać czy to poprzez dodanie nowego parametru konfiguracyjnego i wykorzystaniu go przy ograniczeniu wyników wyszukiwania, czy też napisanie komentarza ;) i postaram się was skontaktować z osobą, która coś takiego zrobiła już rozszerzając tamto pole.

Numero TRES

Jak znajdziecie to dajcie znać ;) uaktualnię post.

Jaki jest ogólny morał tego postu?

Nie musi być Chuckiem Norissem by rządzić ;)

6 KOMENTARZE

 1. Witaj Jakub,

  a jednak mam problem z napisaniem czegoś takiego jak w przykładzie z linku do Leonida … a szalenie mi coś takiego potrzebne – mozesz dać jakieś wskazówki jak powiązywać ze sobą takie połączone lookupy, które w nowym czy edycji elementu wyświetlają się jako listy rozwijalne z opcją postback?

  pozdro,
  joguras

 2. @JOguras

  Sorki, dopiero zauwazylem Twoj post :( W czym dokladnie masz problem? na czyms sie zawiesiles? pisz smialo na jakubDOTgutkowskiATgmailDOTcom

  (zamien dot i at na znaki)

 3. Hej, dopiero dziś do sieci się dorwałem i zapomniałem wcześniej spojrzeć w komentarze ;)

  @Gutek

  Miałem problem z odczytywaniem już pofiltrowanych pól dla elementu listy; jakoś to opanowalem z pomocą znajomego a pozostał mi problem takowy:

  jak zasilać bez odświeżania calej strony kolejną listę rozwijalną po kliknięciu i wybraniu pozycji na poprzedniej liście rozwijalnej?

  czyli mam kolumnę Państwo i kolumnę Miasto. W nowym elemencie listy wybieram listę rozwijalną Państwo, wybieram np. Polska i wtedy cała strona mi się sprzeładowuje, żeby do kolumny (listy rozwijalnej) Miasto trafiły miasta pofiltrowane po państwie Polska. Pewnie AJAX ale jak podpiąć akcję odświeżania listy rozwijalnej pod standardowy formularz elementu listy Sharepoint?

  pozdro.

 4. @Joguras,

  Mozesz samemu to oprogramowac za pomoca zapytania JavaScript. Zobacz przyklad dynamicznego menu u mnie na blogu. W ten sam sposob jak chcesz mozesz odswiezac dane na formularzach. Tak czy siak Twoje pole tworzy “dwa pola” wiec jedno moze miec info na temat istnienia drugiego przez co odwolywanie sie do nich powinno byc ulatwione.

  Jezeli mowie jak powalony magik ;) to napisz maila a postaram sie to zrozumiale wyjasnic :)

  Gutek

Comments are closed.