Już od jakiegoś czasu zbieram się z tym postem. Ogólnie chciałbym by służył on jako księga absurdów, to znaczy śmiesznych, głupich a czasem tragicznych aspektów pracy programisty. Jeżeli komentarzy będzie sporo stworze osobą stronę poświęcę temu postowi :)

Wstępnie nie chcę być pierwszym rozpoczynającym ten ciąg (który mam nadzieję, że się pojawi), ale obiecuję jeżeli pojawią się komentarze to mam kilka naprawdę absurdalnych historii, którymi się z chęcią podzielę :)

3 KOMENTARZE

 1. To może ja zacznę, oto kilka kwiatuszków posianych przez starszego programistę.

  if (this.lblJustification.Text.Equals(SZZResLabels.LBL_Display_Tasks_Purpose3))
  {
  this.task.JustificationTaskRequest = this.txtJustification.Text;
  if(!this.calFixDate.IsDateEmpty)
  this.task.Date_RequiredFix = this.calFixDate.SelectedDate;
  this.task.CauseOfFailure = this.txtReasonOfFailure.Text;
  }

  Pierwsza sprawa to warunkowość na podstawie tekstu labelki, druga sprawa to genilanie opisane resources (Purpose3). Brakuje mi tu jeszcze odpowiedniego nazewnictwa kontrolek typu control01, control02, control03.

 2. o ile pamiętam, to w książce "Death march", stoi jak wół – że jeśli sytuacja w "twojej" korporacji przypomina komiksy Dilberta (www.dilbert.com), to nie jest dobrze, bo uczestniczysz w projekcie typu Death march :)

 3. @Michał

  patrząc na swoje poprzednie firmy, do każdej jestem wstanie dopasowac minimum jednego Dilberta ktorego znam. Ba :) Nawet do pracy kontraktorskiej udaje mi sie niektore dopasowac :) pamietam jak czytalem to zdanie w ksiazce to sie usmialem twierdzac, ze kazdy moj projekt chyba to death march ;)

Comments are closed.