Od dawna się pisze jak to fajnie jest być ql i mieć własne kolorki w Visual Studio. Swojego czasu powstał nawet projekt generowania schematów kolorów do VS, zaś dla VS 2010 został udostępniony Visual Studio Color Theme Editor, który nie tylko zmienia kolory edytora ale jest wstanie zmodyfikować cały wygląd VSa, co pokazał nam Zuhaib na swoim blogu na którym demonstruje VS 2010 w kolorystyce Expression Blend (a swojego czasu nawet na Connect pojawiła się właśnie taka prośba).

Teraz od pewnego czasu istnieje projekt StudioStyles, który w niebywałym tempie z 4/5 przykładowych schematów jakie miał podczas otwarcia witryny (usłyszałem o tym jakieś 2-3 tygodnie temu, tak mi się to jakoś zdaje) rozrósł się do około 50 jak nie więcej schematów graficznych.

Osobiście bardzo się ucieszyłem bo jest i mój schemat Zenburn 2010, który mam lekko zmodyfikowany na potrzeby mojego daltonizmu ;) ale dzięki temu nie muszę go już wyklikiwać po raz kolejny w VS :)

Dla zainteresowanych projektem zachęcam do śledzenia @StudioStyles na twtterze jak i na ich blogu.

2 KOMENTARZE

  1. Znalazłem twojego bloga podczas szukania jakiegoś schematu z czarnym tłem do VS. Podoba mi się sposób w jaki piszesz artykuły. Bardzo pomocne okazują się duże ilości odnośników do innych stron wyraźnie odróżnione od reszty tekstu.

Comments are closed.