Byłem i wciąż jestem bardzo miło zaskoczony konferencją Time For SharePoint, mimo iż brałem udział tylko w jej warszawskim wydaniu. Jednak liczba ludzi na widowni mnie zaskoczyła. Pamiętam jak uważało się iż 30 ludzi to sukces… tutaj było ponad 100! Nic tylko dziękować, dziękować i jeszcze raz dziękować iż aż tyle osób zjawiło się mimo godziny rozpoczęcia 8:30 rano.

Duże brawa także dla Michała za zorganizowanie kolejnej takiej imprezy, wiem, że są już plany na następną. Super takiej osoby brakowało w tym środowisku. Trzeba teraz tylko chwycić haczyk i rozpocząć cykliczne spotkania grup offlinenowych – hint, hint! :)

Ze wszystkich prezentacji nie widziałem tak naprawdę dwóch a licząc moją to trzech ;) Ciężko mi jest się wypowiadać na temat prezentacji Bartosza – Sharepoint 2010 dla architektów – Services Model, Business Connectivity Services, Synch Framework jak i prezentacji Łukasza – Backup i restore w SharePoint. Jednak prezentacje Michała oraz Łukasza G. były po prostu super.

Michał pokazywał jak sprawy konfiguracyjne i hardwarowe wpływają na wydajność rozwiązania SharePointowego (i nie tylko, podpowiedź) przy czym było widać iż publiczność się dość ożywiła i zaczęła zadawać pytania, co super rozwinęło dyskusje co spowodowało iż Michał nieprzychylnie patrzył w końcu nie wiem czy na mnie czy na Łukasza… ;)

Łukasz zaś zaprezentował sposoby reprezentacji danych w oparciu nie tylko o SharePoint – to co było pokazane można zastosować w normalnym środowisku pracy na którym postawi się ReportingServices :) Przykłady jak i opisy moim zdaniem były super, a i czegoś się przy okazji można było nauczyć – tylko czemu zawsze na prezentacjach rzeczy wychodzą tak pięknie a jak się chce coś samemu zrobić to nagle to i to nie wychodzi to ja nie wiem :)

Prezentacji, której nie widziałem a bardzo bym chciał zobaczyć była moją prezentacją na temat sposobów rozszerzania VS2010 Tools for SharePoint. Z tego co pamiętam z rzadka spoglądając na slajdy to w kilku słowach podsumowałem to co można rozszerzyć nie wykorzystując API VS a następnie przeszedłem do przykładów już czysto koncentrując się na kodzie. Mam nadzieję iż prezentacja się podobała :) oczywiście wszelki uwagi i sugestie mile widziane – serio, dzięki :)

Z opublikowaniem slajdów i kodu poczekam na Michała ze względu na to iż IMO szykuje ona jakąś niespodziankę :) Dlatego pilnujcie swoich skrzynek mailowych :) I jeżeli będzie do tego dołączony jakiś prosty/głupkowaty test to zachęcam do wypełnienia bo nagrody są naprawdę obiecujące.

Michale, jeszcze raz gratulacje i mam nadzieję, że do rychłego zobaczenia na kolejnej tak udanej konferencji – jaki cel teraz? 500 osób i dwu dniowa intensywna konferencja podzielona na ścieżki? :) A wy jak uważacie? Taki objazd po Polsce to dobry pomysł? Czy lepiej skoncentrować się na jednej większej konferencji?

PS.: Pizza, hint, hint :)

5 KOMENTARZE

  1. Żałuję, że nie mogłem zostać na konferencji w Warszawie, ale zapowiadało się naprawdę super, a jak czytam jeszcze Twoją relację – to tym bardziej się w tym utwierdzam :)

    Także Michał – gratulację super pomysłu, ale co najważniejsze przekucia go w super realizację. Jak sam widziałeś (m.in. po mailu ode mnie) chętnych było naprawdę sporo.

  2. Mi niestety nie udało się dotrzeć na konferencję :/ Czytając twoje krótkie podsumowanie mogę tylko żałować. Mam nadzieję, że wkrótce pojawią się jakieś prezentacje itp., które dadzą chociaż namiastkę tego, co można było zobaczyć na konferencji.

Comments are closed.