Ostatnio trochę bawię się z Twitter Bootstrap, głównie dlatego, żem ja noga w grafice a tam mam dostarczone pełne rozwiązanie, wystarczy przestrzegać kilku reguł i można stworzyć naprawdę fajne rozwiązanie.

Do tego nie ma co narzekać, jest on rozszerzalny na tyle na ile potrzeba – jak nie więcej. Wystarczy tylko podciągnąć rękawy i napisać fragment kodu :)

W projekcie potrzebowaliśmy czegoś na styl Single Page Design ale nie pod względem jak to zrobić by graficznie zaświecić tylko raczej: oo tak można zrobić nawigację pomiędzy sekcjami, do tego doda się dynamiczne ładowanie partial view (lub nie) i boom cyk cyk mamy fajną stronę.

Jednak aktualnie Bootstrap nie zawiera czegoś takiego – oczywiście zawiera taby, które mogą ładować pewne divy i je wyświetlać. Ale czy Tab z nazwą 32 znakową to dobry pomysł? Na moim monitorze, przy flow design nie mieściła się nawet 1/3 nazw, a stacked pills powodowało pewne zamieszanie.

Dlatego też za pomocą 2 dodatkowych klas CSS oraz kilku linijek kodu zamieniłem Nav List na bardziej „dynamiczne”, umożliwiające działanie takie samo jak Tabs/Stacked Tabs|Pills

A o to przykład:

Pełny JSFiddle tutaj.

Jeśli zaś byście chcieli zobaczyć to w Twitter Bootstrap, to zapraszam to komentowania pull request tutaj.