Jak macie R# 8 zainstalowanego to odpalajcie jego extension manager (alt+r+x) i instalujcie Resharper Mnemonics Live Templates (możliwe że restart vs będzie wymagany albo po prostu się powiesi przy pierwszym wykorzystaniu).

Rozszerzenie to dodaje szablony do tworzenia klas (c), metod (m), własności (p), opcji macie wiele, najważniejsza zasada to taka, że jeżeli pierwsza litera jest mała to jest to metoda/klasa/własność publiczna, jak jest duża to jest to statyczna publiczna.

Wasza praca stała się właśnie jeszcze bardziej przyjemna :)

A o to przykład:

Filmik pokazuje jak działa skrót ps do stworzenia własności o typie string za pomocą Resharpera

Do wykorzystania macie dużo więcej skrótów. Druga literka zawsze będzie określała typ jaki ma być wykorzystany, więc s to będzie string, i to int itd. Warto przeczytać opis projektu na github – tam są wypisane skróty z jakich można korzystać.

PS.: Oczywiście, wiem, mogłem sam sobie takie coś stworzyć, problem jaki był że jak zmieniałem komputery/resetowałem VSa itp. itd. to zawsze miałem kłopot z ustawieniami, raz się zapomniało skopiować własnych templates a potem po prostu się to olało. Teraz wiem, że gdziekolwiek będę, będę mógł je zainstalować :)

1 KOMENTARZ

Comments are closed.