No to kolejną rzeczą jaką MS zrobił – niesamowitą oczywiście, nie powtarzalną i w ogóle no! Wiecie aż chce się mówić Ah! A wychodzi Oooo! Jest przeniesienie folderów naszego użytkownika do… This PC:

Nowy widok Computer
Nowy widok Computer

Których:

 • Nie da się usunąć
 • Nie da się przenieść

Po prostu są tam bo MS wie lepiej, że tak nam będzie wygodniej!

Oczywiście, w moim przypadku się pomylił. Ale, no cóż każdego zadowolić się nie da. Okazuje się, że ja nie jestem jedyną osobą, której do doskwiera.

Dlatego też Mr Brink zrobił mały tutorial How Add or Remove „Folders” from This PC in Windows 8.1 jak to usunąć. Polecam z zapoznaniem się z krokami i registry hackami by mieć to tak jak powinno być :)

Lub jak ktoś szanuje swój czas, to można zainstalować This PC Tweaker który to zrobi za nas w bardziej przyjazny sposób.

Tak czy siak, kolejna rzecz na minus dla Win 8.1 :( dobrze, że This PC Tweaker istnieje bo inaczej bym chyba zrobił resintalkę do Win8.

3 KOMENTARZE

 1. Marudzisz Gutek :) To, że Ty potrzebujesz to usunąć nie znaczy, że 95% innych użytkowników tego potrzebuje. Ale niech Ci będzie – potrzebujesz usunąć… OK – skorzystaj właśnie z rejestru. Poniekąd po to on jest – dla tych bardziej zaawansowanych osób dla rzeczy, których może nie koniecznie udało się wrzucić do UI.

  To tak jakbyś wymagał od producenta BMW, że Ty potrzebujesz mieć na desce rozdzielczej osobny przełącznik do zaświecania tylko lewego przedniego światła…

 2. **@Mariusz**

  nie, nie wymagam i Twoj przyklad z BMW jest kompletnie nie trafny.

  Raczej jakby BMW nagle stworzylo skrzynie biegow na desce rozdzielczej na wysokosci radia to pewnie mialbym z tym problem. To jest taki problem. Albo przenioslo kierunkowskaz z lewej reki na prawa. to jest tego typu zmiana.

  Sa rzeczy ktore oczywiscie fajnie widziec ze sie zmieniaja. I nie mam nic do tego ze to tam jest, jezeli moge zrobic revert lub przeniesc to dalej.

  Do tej pory bylo super to rozwiazane gdyz komputer rozwijany byl wylacznie wtedy kiedy potrzebowales dostac sie do dyskow, a jak chcialem swoje foldery to mialem to pietro wyzej.

  dlaczego to zostalo zmienione? nie wiem, chcialbym sie dosatac do badan ktore mowia ze tak “jest lepiej” dla end usera, lub badan ktore mowia ze tak jest “logicznej”, cokolwiek. w sensie, co stalo za decyzja zmiany tego i nie dania mozliwosci cofniecia sie z tym.

 3. Mariusz, uwagi Gutka sa bardzo cenne zarowno dla tych, ktorzy zastanawiaja sie czy instalowac Win 8.1, czy nie jak i dla MS jako feedback. Ja sie zgadzam z tym, ze nie jest to dobre rozwiazanie. Sam osobiscie z folderow Videos, Pictures, czy Music nigdy nie korzystam (bo multimedia trzymam na Dropboxie lub innej partycji w razie jakby system/dysk padl), wiec te linki po prostu zabieraja mi miejsce.

Comments are closed.