Sporadycznie, podczas instalacji VS 2013 może nastąpić mały problem, o którym dowiemy się dopiero w trakcie tworzenia nowego projektu – nie każdego rodzaju, ale takiego, który polega na paczkach NuGet.

Mianowicie, jak będziemy chcieli stworzyć nowe solution z projektem, otrzymamy taki o to błąd:

The system cannot find the file specified. (Exception from HRESULT: 0x80070002)

Jak zaś będziemy chcieli dodać projekt do istniejącego solution – lub pustego, założonego przy pierwszym błędzie, otrzymamy taki o to błąd:

Error: this template attempted to load component assembly 'NuGet.VisualStudio.Interop, Version=1.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b03f5f7f11d50a3a'. For more information on this problem and how to enable this template, please see documentation on Customizing Project Templates.

Rozwiązaniem problemu jest instalacja rozszerzenia NuGet Package Manager for Visual Studio 2013. Normalnie, rozszerzenie to jest instalowane wraz z VS 2013, jednak zdążają się przypadki, że nie jest. Ja jak zwykle ;) natrafiłem na problem ;)

Ale wiem też o kilku innych osobach, które miały podobnie. Więc w razie wystąpienia tego błędu już będziecie wiedzieć co należy zrobić :)