Do eksportu danych jest masa pluginów, i jak coś macie to trzymajcie się tego :) ja nie miałem, płacić za wersję 2012 nie chciałem a i też nie miałbym możliwości jak tego zainstalować na serwerze :) Więc musiałem znaleźć inny sposób. I co mnie zaskoczyło sposób był pod ręką cały czas, ale trzeba było o nim „wiedzieć” (opcja na pewno istnieje od SSMS 2008 Enterprise Manager 2000 – więc LOL – dzięki Paweł za komentarz!) :)

By wyeksportować dane z tabli jako INSERT INTO musimy:

 1. Na bazie danych w SSMS kliknąć prawy przycisk myszy
 2. Wybrać Tasks | Generate Scripts...
 3. W oknie które się pojawi w kroku Choose Objects wybrać albo wszystko albo intersującą nas tabelę
 4. W kroku Set Scripting Options kliknąć Advanced
 5. W ustawieniu Types of data to script wybrać opcję Data only (rys)
 6. I teraz all zależy od tego co chcemy – skrypt, query window itp., wybrać po prostu odpowiednią opcję i klikać next aż do Finish.

Types of data to script - Data Only

I tak o to mamy wyeksportowane dane jako INSERT INTO bez żadnych pluginów :)

5 KOMENTARZE

 1. Do dziś nie rozumiem, czemu tak przydatne narzędzie zostało tak dobrze ukryte…

  Bardzo często z niego korzystałem gdy w ramach pracy w trybie ‘Database First’ proces twórczy mnie pochłonął i zapomniałem o ciągłym skryptowaniu kolejnych elementów systemu, a przychodził moment wdrożenia – znacznie skracało to czas przekazania zadania do wdrożeniowców.

  Jedynym minusem generatora skryptów (przynajmniej ja nie rozwiązałem jeszcze tego problemu) jest fakt, iż ma w głębokim poważaniu zależności między obiektami i generuje skrypty alfabetycznie, przez co kilka razy się zdarzyło, że zespół wdrożeniowy cofał do mnie zadanie, po tym jak dumny z siebie przygotowałem plik ze wszystkimi skryptami w jednym posunięciu…

Comments are closed.