W ostatni weekend byłem w UK i w ciągu 2h potrzebowałem maszynkę wirtualną z WSS. Stwierdziłem, że najlepszym rozwiązaniem będzie pobranie Windows SharePoint Services 3.0 SP1 Developer Evaluation VPC Image i uruchomienie sobie jej na Windows 7. Niestety! Windows 7 nie wspiera już Virtual PC 2007 SP1 a jedynie Windows Virtual PC, zaś Clients Tools dla Windows Virtual PC nie wspierają Windows 2003 (albo mi się po prostu nie udało ich zainstalować) na czym została postawiona wirtualna maszynka. Niby da się pracować, ale nie ma się wtedy sieci, dostępu do hosta itp. itd. więc się da i nie da :)

Stwierdziłem więc, że przerzucę się na Virtual Box i na nim popracuje. Wszystko działa prawie fajnie, jedynie cały czas system próbuje mi zainstalować sterowniki i pyta o Windows 2003 SP2 CD, którego nie mam i nie chce mi się go ściągać. No ale nie to chciałem powiedzieć. Ogólnie jak macie problem z WVPC to VB jest niezłym rozwiązaniem, wspiera nawet integrację z hostem taką jaką oferuje WVPC:

integration

Jednakże… i tutaj o co mi chodziło, uwaga. Już dwu krotnie ni z tego ni z owego zniknęła mi działająca maszynka wirtualna – wyłączyła się tracąc wszystko to co nie zostało zapisane :( Może to wina mojego hosta a może oprogramowania, nie wiem, ale warto na to uważać! :)

2 KOMENTARZE

Comments are closed.