Uwaga post/mail/news tyczy tylko i wyłącznie oddziału Warszawskiego

Wakacje, wakacje i… już po wakacjach. Mi osobiście czas bardzo szybko zleciał głównie przez projekt w którym brałem udział, a dokładnie 2 dni po jego zakończeniu wyjechałem na upragnione wakacje. Przez co, nie byłem obecny na jednym z ważniejszych spotkań grup społecznościowych – spotkaniu liderów. To co aktualnie wiem pochodzi jeszcze z przed spotkania, więc sprostowanie tego co napiszę może pojawić się w przyszłym tygodniu kiedy otrzymam dodatkowe info o tym co było a co nie było omawiane na spotkaniu.

Grupa PGS stoi przed kilkoma wyzwaniami, które chciałbym z waszą pomocą jak najszybciej rozwiązać.

Pierwszym i najważniejszym wyzwaniem, jest znalezienie pomocy w prowadzeniu grupy. Ja aktualnie jestem całkowicie zajęty pracą – każdą wolną chwilę poświęcam na jeden z trzech projektów, przez co czas jaki tygodniowo mogę poświęcić na grupę jest 3 krotnie mniejszy niż bym chciał. Dlatego jeżeli uważasz, że mógłbyś nas wesprzeć, pomóc w organizowaniu spotkań, utrzymywaniu kontaktu ze sponsorami, czy wesprzeć nas od strony merytorycznej (prowadzenie strony, nawiązywaniu kontaktu z potencjalnymi prezenterami itp. itd.) to proszę, zgłoś się do mnie bezpośrednio czy to poprzez adres na stronie PGS czy poprzez formularz kontaktowy na moim blogu. Liczymy na Twoją pomoc! To co oferujemy w zamian to satysfakcja :) oraz dobre kontakty, które można nawiązać a które w przyszłości mogą przynieść znaczące korzyści.

Drugim wyzwaniem przed jakim stoi grupa, to znalezienie miejsca w którym mogłyby odbywać się nasze spotkania. MS wycofał się z udostępniania sali grupom (mowa o oddziale warszawskim), dlatego też jeżeli wiesz gdzie można by się spotkać (znasz miejsce ciekawe, fajne z łatwym dojazdem), lub może Twoja firma by chciała nas wesprzeć, daj proszę znać. Firma w której pracuje pewnie by umożliwiła nam takie spotkania (nie pytałem się), ale dojazd do niej jest fatalny a w godzinach szczytu nawet lepiej nie próbować. Jednak jeżeli nic się nie zmieni, to ją o to poproszę.

Trzecim wyzwaniem są prelegenci. Niestety nie licząc Pawła Wróbla, Bartosza Kieruna oraz mnie, nie ma chętnych do tego by coś zaprezentować, o czymś opowiedzieć. Dlatego jeżeli masz ochotę się czymś podzielić, o czymś opowiedzieć, proszę skontaktuj się ze mną!

To co chciałbym by było tematem przewodnim naszych spotkań w 2009-2010 jest SharePoint 2010, którego premiera (nie RTM, premiera publiczna SharePoint 2010) będzie na konferencji SharePoint Conference 2009, która rozpoczyna się 19 października i trwa do 22 w Las Vegas, US. Także chciałbym rozszerzyć panel dyskusyjny tak by każdy kto ma problem (przepraszam nie problem a wyzwanie) był wstanie zadać pytanie na forum publicznym i uzyskać odpowiedź, chodzi o to by wiedza nie stała w miejscu a płynęła. Chciałbym także by prelegenci, którzy u nas wystąpią mieli szanse wystąpienia na konferencjach społecznościowych, które mają się odbyć w 2010 roku. Dzięki temu nie tylko będziemy promować dobrych ludzi ale także produkt ;)

Ze względu na to, że aktualnie nie mamy miejsca by się spotkać, proponuje SharePint 27 października na którym możemy spokojnie przy przepysznym napoju porozmawiać o tym o czym w tym mailu/postcie/newsie napisałem. Zaproszenie wraz z miejscem zostanie wysłane/udostępnione osobno jeszcze dziś.