Znajomy z pracy dostał buga

Plik Show (PPSX – PowerPoint Show a X dodany bo tam gdzieś jest XML) otwierany poprzez stronę otwartą w IE8 otwiera się w PowerPoint a nie jako Show.

Dziwne zachowanie, nie powiem. Bajer jest tym większy, iż w FF otwiera się jako Show. Dodatkowo przetestowałem jeszcze taką opcję. Plik PPSX otworzyłem za pomocą File -> Open w PowerPoint i mogłem go edytować! :) zaś definicja PPSX mówi, że nie mogę :)

Oto przykład:

sami_zobaczcie

IMO MS powinien to naprawić by IE8 tak nie robił – nie otwierał plików PPSX w PowerPoint a otwierał je jako Show, tak jak być powinno. Ludzie czasami umyślnie dają pliki PPSX bo myślą, że ich nikt nie z edytuje, a tu booom. Dodatkowo nazwa pliku mówi Show a nie Edit, więc coś tutaj jest nie tak :)

2 KOMENTARZE

  1. PPS i PPT są binarnie identyczne. To jest kwestia interpretacji nazwy rozszerzenia i domyślnej akcji z tym związanej.

  2. zgadza sie, problem polega ze uzytkownik koncowy – normalny pracownik – nie wie co to oznacza "binarinie identyczne", wie tylko ze jak otiwera PPS to ma slideshow a jak otwiera ppt to ma edycje. a tu niespodzianka :) i tu i tu ma edycje :)

    Gutek

Comments are closed.