Nie jestem jedyny, który ma problemy z wydajnością VS 2010, w szczególności kiedy karta graficzna w kompie na którym odpalany jest VS 2010 do mocnych nie należy.

Na szczęście istnieje jedna mała ukryta opcja w ustawieniach VS 2010, która powinna pomóc wam z problemami wydajnościowymi – mi na Windows XP 32bit pomogła.

Opcja się nazywa Use hardware graphics acceleration if available (zaznaczona – akceleracja sprzętowa, odznaczona – akceleracja softwarowa) i można ją znaleźć w Tools -> Options -> Environment -> General. Znajduje się ona w w sekcji Visual experience i by ją odhaczyć należy wyłączyć automatyczne dostosowanie. Można też się pokusić na wyłączenie Enable rich client visual experience (spowoduje to wyłączenie gradientu, animacji itp, przydatne przy pracy przez Remote Desktop z VS).

image

Po operacji odhaczenia dla pewności zrobił bym restart VS :)

5 KOMENTARZE

 1. Ten problem w szczególności dotyczy komputerów ze starymi zintegrowanymi kartami Intela. Dopiero te zintegrowane w procesory serii i są dobre.

 2. Spotkałeś się może ze zwisami z powodu braku pamięci wirtualnej ?

  Na początku zaczyna wyskakiwać okienko o braku pamięci przy próbie korzystanie CTRL+C, CTRL+V.
  Jeśli zignorujesz to i zaczniesz sobie jakoś radzić bez tych magicznych kombinacji to w pewnym momencie wyskakuje okienko z komunikatem o braku pamięci wirtualnej no i RESTART visuala :/
  W kompie 4GB, proces VS’a w tym momencie zabiera jakieś 700MB.
  Restart totalny choć zasoby są :/

  Marzy mi się VS w wersji 64 bitowej z możliwością wykorzystania przez proces VS np. 4GB RAM’u :)

  Pozdrawiam

 3. Bo ogólnie vs 2010 chodzi jak krowa, przy vs 2008 pracowało się o wiele wygodniej, według mnie m$ zrobił to źle, no ale teraz się nie wycofa.

  Problem z pamięcią, http://www.fredmastro.com/post/VS-2010-Low-Virtual-Memory-Fix-e28093-Insufficient-available-memory.aspx, to daje więcej czasu, nie rozwiązuje problemu.

  Oraz http://blogs.msdn.com/b/visualstudio/archive/2010/06/25/patch-available-for-cut-or-copy-displaying-insufficient-memory-error-in-vs-2010.aspx na eliminacje błędu przy copy/paste.

 4. @Komodo

  nie tylko, przydaje sie takze przy WinXP 32 bit. Na 64Bit dziala podobno duzo lepiej i stabilniej.

  @Lukasz

  nie, na szczescie mnie to nie dotknelo, bo bym sie wkurzyl nie potrzebnie :)

  @Programista

  Chodzi i nie chodzi. Na moim sprzecie teraz w pracy i w domu nie mam co narzekac – czas ladowania jest momentami szybszy niz Worda. Plusem tego ze zrobili VS2010 jest to iz WPF jest wydajniejszy bo musieli tam robic porpawki.

  Ale prawda jest taka, ze w porownaniu z VS 2008 wypuscili produkt o mniejszej stabilnosci. Miejmy nadzieje ze zamiast nowego super bajeru w kolejnej wersji VS, bedzie poprawa wydajnosci jak i stabilnosci :)

Comments are closed.