Jeżeli tak jak ja postanowiliście przerzucić się na Windows 8.1 (czysta instalacja) i tak jak ja korzystacie z Super Beznadziejnego Systemu Komunikacji Głosowej z Czasami Działającą Komunikacją Wizualną o nazwie Polycom Telepresence m100 to macie problem, a dokładnie mówiąc 3 problemy:

 1. Windows 8.1 – tutaj mam do zarzucenia OneDrive i konto lokalne (OneDrive działać będzie wtedy i tylko wtedy kiedy do komputera logujemy się Live ID), ale nie ważne, to tak dodałem by było, bo podobno jestem hejterem ;)
 2. Polycom Telepresence m100 – tak, sama aplikacja to jeden wielki problem, a porty przez nią wykorzystywane to drugi problem, konfiguracja firewall z NAT dla tego czegoś to chyba zahacza od cud. Jakby się narzędzie trzymało tych portów o których pisze w dokumentacji pewnie all by było oki… gdyby tylko no ale cóż.
 3. Instalacja tego badziewia z punktu 2 na naszym komputerze – taaak, instalacja nie jest prosta :)

Jeżeli macie nowy system postawiony, to oznacza, że nie macie zainstalowanego Adobe Air, który jest wymagany przez m100. Nawet instalacja jest na tyle miła, że nas o tym poinformuje. Zostaniemy przekierowani do strony adoba gdzie z sztucznie przyklejonym uśmiechem do twarzy zainstalujemy jeden software który tylko i wyłącznie potrzebny nam jest do obsługi m100.

Instalacja wspomina, że wymaga wersji 2.0 lub nowszej, więc co z tego, że instalujemy wersję 14, przecież jest nowsza prawda?

Jak się okazuje, ma to WIELKIE znaczenie, bo jak zainstalujemy 14 to nigdy nie zainstalujemy m100 :)

Pół biedy, to nie jest tak, że trzeba się cofnąć do wersji 13/12 o nie :) trzeba się cofnąć do wersji 3.8 (w googlach znalazłem, że wersja 4 nie działa na pewno, nie wiem jak 3.9) :) I dopiero po tym jak zainstalujemy 3.8 będziemy mogli zainstalować m100. Na wszelki wypadek link do starych wersji Air :) może komuś się przyda.

Wszystko byłoby fajnie, gdyby to było tak, że m100 po prosto nie działa z nowym Air, a to jest nie prawda :) Zaraz po instalacji 3.8 i m100, możemy ze spokojnym sumieniem zainstalować aktualizację Air do wersji 14 i wszystko będzie nam działało :)

It’s a sic IT world we are live in :)

3 KOMENTARZE

 1. Tak w ogole Gutek jeszcze jedno mnie naszlo po przeczytaniu tego posta. Cytujac “…kiedy do komputera logujemy się Live ID”. Ja rozumiem, ze Ciebie sytuacja, ze masz konto lokalne, ktorym sie logujesz (czy to np domenowe), a konto MS Account masz tylko z nim zintegrowane Cie tez nie satysfakcjonuje?

 2. **@Tomek**

  Ten komputer nie jest podlaczony do zadnej domeny. Czyli loguje sie na lokalne konto w komputerze.

  Niestety, nie moge sie podlaczyc do Live ID na PC bo w tym momencie MS usunie mi konto lokalne (wiem, bo juz przez to przechodzilem, do tego informacja jest jednoznacza: _Switch to a Microsoft Account_).

  Wiec nie wiem jak moge zintegrowac Live ID. Na przyklad moge ustawic Mail/Store by korzystal z Live ID – per aplikacja ustawienie. Ale nie z OneDrive :) Wiec jak jest opcja, z checia sie o niej dowiem

Comments are closed.