Dobra, częściowo na fali poprzedniego posta, ale też pewnie mało kto o tym wie. Drugim skrótem, który używam notorycznie w VS jest skrót którego w VS nie ma, a który jest potwornie popularny we wszystkich innych programach w tym IDE. Skrót, z którego każdy z nas korzysta na co codziennie wielokrotnie. Skrót zamykania aktualnej zakładki/otwartego pliku.

W VS nie ma na to skrótu domyślnie dostępnego, jednak, jeżeli otworzymy Tools | Options i tam wejdziemy w opcję Keyboard i wyszukujemy Window.CloseDocumentWindow:

Tools | Options | Keyboard | Window.CloseDocumentWindow
Tools | Options | Keyboard | Window.CloseDocumentWindow

Jest to generyczny dokument i tyczy się on wszystkiego. Jeżeli coś tutaj przypiszemy to zamkniemy okno kodu, okno przeglądarki, okno z zadaniami itp.

Teraz wystarczy nadać tej opcji skrót CTRL + W i mamy zamykanie aktualnego okno tak jak jesteśmy do tego przyzwyczajeni!

Znaliście tę opcję?

Można na przykład w ten sam sposób przemapować CTRL+K+C na CTRL+/ – szkoda tylko, że nie da się tego zrobić już dla CTRL+K+U :( w sensie nie da się mieć jednego skróty CTRL + / do komentowania i odkomentowywania. Ale w ostatnio był skrót CTRL + - i CTRL + SHIFT + -, więc dla chętnych można zrobić CTRL + SHIFT + / jako odkomentowywanie. No albo możemy zainstalować plugin Toggle Comments :)

A wy jakie macie swoje ulubione przemapowania?

12 KOMENTARZE

  • Powiedziałem o tym kolegom, bo to ciekawy pomysł, ale oni mnie skrytykowali: “po co ci SaveAll przecież Ctrl+S przyciska się po każdej zmianie w kodzie więc zmieniając zakładkę masz wszystko zapisane”

 1. Ale do zamykania aktualnego okna od zawsze działało CTRL+F4, to jest domyślny skrót dla systemu Windows i powinien działać dla wszystkich aplikacji MDI, w tym Visual Studio ?.

 2. F1 na nuget console a że to jest powershell to mogę i nie tylko obsługiwać i zarządzać komputerem swoim albo serwerem albo chmura a i nawet gita obsługiwać jak się w psa go wepnie.

 3. ctrl + R, ctrl + S – rebuild projektu, aktywny plik jest w jakimś projekcie i ten projekt się buduje (rebuild selection)
  ctrl + R, – rebuild całej solucji (rebuild solution)
  ctrl + U , ctrl + L – unload project
  ctrl + R, ctrl + L – reload project
  bardzo lubię opcję customowych skrótów :D

Comments are closed.