Zbierałem się za to jak nie wiem co. Od 2009/10 roku mniej więcej :) Pora więc, przestać się zbierać i udostępnić. Pierwszy epizod podcastu GutCast – czytane GoodCast ;) Założenie wstępne były proste: podzielmy się tym jak pracujemy. Byłem akurat po lekturach takich książek jak Founders At Work czy Coders At Work i aż we mnie kipiało pomysłami. Jak widać nie na tyle wystarczająco by zabrać się za nagrywanie ;)

Wiele lat później idea wciąż we mnie siedzi. Tym razem jej nie wypuszczę z rąk. Zaczną od tego co mnie zmotywowała do stworzenia podcastu a wraz z czasem będziemy rozszerzać tematykę o rzeczy które by was interesowały – na co zwracać uwagę przy zatrudnianiu, jak przejść testy rekrutacyjne, na co zwraca HR uwagę czy też, dlaczego warto zrobić sobie test osobowości.

W pierwszym odcinku rozmawiam z Michałem Śliwoniem, na temat tego jak on ma zorganizowane środowisko swojej pracy – czy warto stać czy może warto siedzieć? Jaką klawiaturę wybrać i dlaczego mac był dobrym wyborem. No i chyba najważniejsze: jak wyjść z vim! :)


Ważne linki dotyczące podcastu:

Linki z podcastu:

Zdaje sobie sprawę, że nie jest idealnie. Teraz się uczę, każdy kolejny odcinek będzie coraz lepiej doprecyzowany. Czy to intro/opening czy też dwa ekstra słowa na temat odcinka. To będzie. Krok po kroku :)

Wszystkie uwagi i sugestie – piszcie.

12 KOMENTARZE

  • Z długością to różnie bywa. Wiec zobaczymy jak kolejne będą. Czy to raczej od długość czy o „monotonność” chodzi?

   Dzieki i do usłyszenia!

     • Późno już było, odpowiedź krótka z telefonu. Chodziło mi o to, że odcinek był za długi. Dla mnie podcasty nie powinny być dłuższe niż 20 min. 40 min wymaga dużej ilości czasu i skupienia. Wierzę że temat ciekawy, ale nie dosłuchałem do końca ze względu na długość.

      Może to tylko ja tak mam ;)

     • Nie tylko ty. Jednak czasami przy rozmowie zrobienie z tego przeczytania listy by się zmieścić w 15min nie jest dobrym rozwiązaniem.

      Ja słucham na prędkości 2.0 wszystkie podcasty. Te do godziny wchodzą idealnie w 30min czasu. Nauczyłem się tego jak baaardzo dużo słuchałem podcastów kilka lat temu. Nie wyrabiałem i ta opcja okazała się zbawienna :)

 1. Witam,
  Ciekawy podcast (ale chyba wyszło trochę chaotycznie), pewnie z kolejnymi odcinkami będzie coraz lepiej :).
  Co do instalalacji aplikacji z AppStore via cmd to jest mas-cli => https://github.com/mas-cli/mas
  Jeszcze jest nakładka Cask (https://caskroom.github.io/) do aplikacji okienkowych, wtedy nawet można aktualizacje apek robić via cmd “cu update” o ile dobrze pamiętam i aktualizaujemy wszystkie apki bez kliania potwierdzania itd. :).

  Może moglibyście rozwinąć temat tych “dot filesów” :)?

  Pzdr

  • Hej,
   Dzięki, sorki za chaos!

   Dzięki za polecenie mas-cli i Caska!

   Jeśli chodzi o dotfiles’y, to sporo programów można skonfigurować przez pliki (dot)(nazwa_programu)rc, czyli .vimrc, .zshrc itd.
   Zach Holman stworzył sporo skryptów, które w ciekawy sposób konfigurują środowisko i te programy. Ja wziąłem jego dotfiles’y i zacząłem je przerabiać na swoje potrzeby. Tutaj źródło: https://github.com/holman/dotfiles. Jest to trochę środowisko Ruby, ale w sieci można znaleźć “dotfiles’y” innych ludzi, którzy na codzień programują w innych językach/środowiskach i ich pliki mogą bardziej nam odpowiadać.

   Czy to po części odpowiada na Twoje pytanie?

   Pozdrowienia!

Comments are closed.