zielone

No i stało się ;) ogłaszamy (PGS, Blog Michała) konkurs na rozwiązanie Open Source dla SharePointa.

Zasada jest dość prosta, masz pomysł? Po co zwlekać, zrealizuj go, udostępnij kod szerokiej publiczności (na przykład CodePlex) i zgłoś się do nas do 16 maja 2009 roku.

Następnie zgarnij nagrody :) a jest o co walczyć. Dwie roczne licencje NFR (nie do odsprzedaży, bez wartości rynkowej) na MSDN Premium with Visual Studio Team Suite:

SONY DSC

Jakiego typu projekty nas interesują?

Każdego, czy to będzie Site Template, czy CustomAction nie ważne, liczy się pomysł, realizacja i to iż jest on open source. Jeżeli nie macie pomysłu co można by zrobić, to może poniższe luźno rzucone tematy dadzą wam jakiś start:

 • Connected Lookup Fields
 • Custom form validators
 • WCF Feature installer
 • Blog Site Template
 • Meeting workspace template
 • Custom Excel Services function
 • I inne :)

Co zrobić by się zgłosić?

 1. Po pierwsze miej pomysł!
 2. Po drugie, zrealizuj go! :)
 3. Po trzecie, zapisz się do grupy PGS na stronie http://ms-groups.pl/pgs/
 4. Wypełnij formularz zgłoszeniowy
 5. Jeżeli nie udostępniasz rozwiązania na blogu (bo go nie posiadasz) ani na CodePlex, dodaj go jako załącznik do formularza zgłoszeniowego lub wyślij go nam spakowanego mailem na adres [email protected] – brak odpowiedzi z naszej strony oznacza, że mail nie doszedł, ponów więc próbę lub skontaktuj się z nami bezpośrednio poprzez e-mail umieszczone na stronie O nas
 6. Podbij publiczność swoim projektem i zgarnij największą ilość punktów!

Czy są jakieś ograniczenia?

 1. Musisz należeć do grupy PGS
 2. Musisz być w Polsce i zaprezentować swój projekt na spotkaniu PGS w Warszawie. Termin spotkania zostanie ustalony po 16 maja 2009 roku.
 3. Rozwiązanie przekazane nam musi działać oraz zawierać informacje jak je uruchomić/odpalić

Czy mamy jakiś regulamin?

 1. Do konkursu może przystąpić każdy członek grupy PGS
 2. W celu rejestracji rozwiązania, jako rozwiązania konkursowego, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i do 16 maja 2009 dosłać/przekazać nam maila/link na/do [email protected] / rozwiązania udostępnionego w sieci
 3. Warunkiem brania pod uwagę oceny projektu, osoba zgłaszająca musi pojawić się na spotkaniu ogłoszonym po 16 maja 2009 roku, które odbędzie się w Warszawie
 4. Zwycięzca zostanie wyłoniony w trakcie spotkania grupy PGS przez jury (30% wszystkich głosów) oraz publiczność (70% wszystkich głosów)
 5. Z powodów losowych i nieprzewidzianych konkurs może zostać odwołany w każdym momencie bez podania przyczyny

Więc nie zwlekaj, jeżeli masz pomysł, czas i chęć to naprawdę jest o co powalczyć!

Jeżeli macie jakieś pytania, piszcie do nas, lub dodawajcie komentarze!

Trzymam kciuki za wszystkich chętnych jak i tych, którzy jeszcze się nie zdecydowali, warto, ale to naprawdę warto spróbować – to nic nie boli a może dać WIELKĄ satysfakcję!