Od kiedy Maciej Zbrzezny 19 lipca 2009 opublikował post grupujący blogi .NET wiele się zmieniło. Doszły nowe blogi, część nie została wymieniona a część wymarła śmiercią naturalną lub zmieniła swój adres zamieszkania. Przez ten okres większość z nas korzystała albo z linków na starym CodeGuru (aktualnie ich brakuje ) albo korzystała z takich portali jak Dotnetomaniak czy Develway by poznać nowy blog lub zapoznać się z ciekawym postem. Brakowało miejsca w którym nie tylko wszystkie blogi by były zgrupowane ale także na którym dałoby się podejrzeć najnowsze wpisy na nich.

Z takich mankamentów powstał pomysł napisania prostego agregatora polskich blogów .NET. Miejsca w którym blogi z najnowszymi wpisami będą od razu widoczne, oraz miejsca w którym przechodzień będzie wstanie zobaczyć o czym piszą polscy blogerzy, jakie są trendy i co się aktualnie dzieje w tym małym a zarazem bardzo ciekawym światku.

Strona dotnetblogs.pl powstała właśnie po to by sprostać temu wyzwaniu. Jest to miejsce do którego przechodzień może zaglądać codziennie jak i raz na jakiś czas – nie musi on maniakalnie sprawdzać 500 subskrypcji RSS czy też przeglądać 20 różnych miejsc, ma wszystko w jednym miejscu.

Aktualnie dotnetblogs.pl agreguje 31 różnych źródeł do których udało mi się w miarę szybko dotrzeć – jednakże to nie jest ich ostateczna liczba. Jeżeli prowadzisz bloga, znalazłeś ciekawe źródło informacji i uważasz, że powinno się ono znaleźć na dotnetblogs.pl dodaj komentarz do tego postu, zaćwierkaj na @jakubgutkowski lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Jeżeli masz uwagi dotyczące działania dotnetblogs.pl, skorzystaj z wyżej wymienionych form komunikacji, z chęcią usłyszę wasze uwagi a w szczególności pomysły na rozwój witryny :)

Na koniec chciałbym bardzo podziękować Alkowi i Procentowi za sugestie i testowanie :) dzięki chłopaki!

Tym czasem do zobaczenia na dotnetblogs.pl :)

9 KOMENTARZE

 1. Ogólnie idea agregatorów blogów o danej tematyce jest dość mało popularna w Polsce (przez chwilę był popularny blogfrog.pl, ale chyba nie do końca o to nam chodzi). Na świecie agregatory pokroju alltop, czy choćby 9rules.com cieszą się niesłabnącą popularnością.

  Może by pomyśleć o takim agregatorze z tematyką project management’u, marketingu, small business’u? Te tematy na pewno by mnie interesowały. A założe się, że innych interesujących tematów znaleźć moglibyśmy znacznie więcej i za chwilę zrobi nam się z tego polski alltop ;)

 2. @Karol
  Szczerze myslalem nad czyms w stylu alltop – jednakze ta implemntacja dla blogow nie jest wystarczajaca by cos takiego pociagnac. Dodatkowo pojawia sie problem selekcji zrodel danych, choc to wraz z grupa maniakow dalo by sie rozwiazac :) Jezeli chcesz to wykorzystaj ten silniczek – maly i skromny – w celu stworzenia pmnews.pl :) Zas potem pomyslimy jak to wszystko ladnie i elegancko polaczyc :)

  @Kola
  Masz maila, daj znać jak to zrobisz :)

  @Milosz (aka asdf)
  Dodany :)

  Gutek

 3. Wow, tempo zmian w polskim "światku" .NET jest niesamowite. Jak tak dalej pójdzie, opanujemy świat! :)
  Pytanie tylko, czy nie zginiemy w gąszczu ułatwiaczy…
  Moim zdaniem im więcej tym lepiej. Czas zweryfikuje i pozostaną te najlepsze i najbardziej dopracowane pomysły / rozwiązania. Obawiam się tylko czy wystarczy czasu na nadążanie za wszystkim.

 4. Czy jest jakaś szansa na ułatwienie przegladania najnowszych wpisów ? Mam na myśli np. lekko zmienione tlo naglowkow z wpisami z ostatniego tygodnia, badz liste "last 10". Usuneloby to efekt "O , jednak to juz kiedys czytalem" :) Chyba ,ze jestem po prostu strasznie leniwy nawet jak na programiste.

Comments are closed.