W końcu! MS udostępnił prosty sposób migracji konta xBox Live z jednego kraju do drugiego.

O dziwo też, działa to super szybko – wykonałem ją w czwartek i w czwartek już mi all działało wraz z Zune (co do tej pory stanowiło problem gdyż moje regionalne ustawienia komputera nie odpowiadały mojemu profilowi na xbox Live).

Najważniejsze jest to, że zostaną przeniesione:

  • Punkty gracza, osiągnięcia itp (wcześniej mówili, że to nie możliwe)
  • MS Points
  • Jak i pozostały czas subskrypcji Gold

Zaś nie zostanie przeniesione:

  • Xbox Music
  • Część zawartości jak i usług może być zablokowana dla naszego regionu

Migrację można wykonać tylko raz na trzy miesiące, ale zawsze to jest coś :)

Teraz w końcu mam dostęp do polskiego marketplace/store i polskich apek. Może to plus a może minus, ale zamiast płacić 5 funtów za grę, płacę 5zł więc dla mnie to raczej plus :)

Migrację można dokonać pod tym adresem – Przeprowadzasz się? Zabierz Xbox LIVE ze sobą!

4 KOMENTARZE

  1. tak, to ze live dziala i mozesz grac itp to inna sprawa. ale pewne uslugi ms weryfikuja Twoje regionalne ustawienia komputera, jak i nadaja prefix kraju przy numrze telefonu. do tej pory moj tel mial numer +44, zune mowil ze sory ale Twoj komp ma ustawienia PL a musi miec UK by dostac sie do zune store. itp itd.

    wiec jeszeli nie miales z czyms takim problemow to olej migracje. ale jak zaczniesz miec, to jedynym sposobem na rozwiazanie problemu jest migracja.

  2. a no i brak dostepu do appek z danego kraju. jak masz konto w uk to nie masz mozliwosci sciagniecia apki na polske, ale to std w takich sprawach.

Comments are closed.