devWarsztaty

Od jakiegoś czasu pracowałem nad nową inicjatywą i pora o niej choć raz tutaj na blogu napisać. Postaram się by za często wpisów na ten temat nie było, ale ten jeden jedyny raz :) warto napisać, że coś się dzieje :)

devWarsztaty to inicjatywa społeczność dla społeczności, gdzie każdy kto chce spróbować swoich sił może poprowadzić warsztaty dla społeczności zainteresowanej danym tematem. Nie ma tutaj znaczenia technologia warsztatów (do póki jest ona powiązana z informatyką ;), czyli to może być .NET, Swift, GIT, C++ czy JavaScript.

Takie warsztaty mogą być prowadzone przez jedną jak i przez większą liczbę prowadzących – wszystko jednak musi się tematycznie zamykać z tematem szkolenia – to znaczy, że jak mamy wprowadzenie do UT w .NET to nie będzie tutaj mowy o testowaniu aplikacji w JS czy też zaawansowanych technikach testowania stron webowych, czy też WPFowych.

Warsztaty z założenia mają być darmowe dla wszystkich zainteresowanych, jednak zawsze będzie istniała ograniczona liczba miejsc na spotkanie (trochę zrozumiałe), i będą się one odbywały w dzień wolny od pracy – czyli w sobotę.

Pełny FAQ oraz informacje skąd pomysł się wziął i dlaczego tak a nie inaczej ;) można znaleźć na stronie FAQ.

Już teraz zapraszam na pierwsze spotkanie które odbędzie się 30 maja w siedzibie mBank (rejestracja zostanie otwarta dzisiaj o 13:15) na królewskiej 14 na którym zrobimy wstęp do testów jednostkowych w .NET. Wśród prowadzących będziecie mogli spotkać Piotra Stapp, Marcina Samsonowskiego czy też Marcina Malinowskiego – znanych wam zapewne z Warszawskiej Grupy .NET.

Sponsorem pierwszego spotkania jest mBank (tak wiem, sam w to uwierzyć nie mogę) bez którego nie mielibyśmy ani sali ani kawy :) Więc bardzo dziękuję!

Jeżeli pomysł wam się podoba zachęcam do śledzenia grupy na twitter, facebook, meetup jak i oczywiście na stronę domową :) To będą główne miejsca w których będą szły informacje na temat kolejnych eventów czy też po prostu newsy co gdzie jak i kiedy :)

Jeżeli zaś byście byli zainteresowani poprowadzeniem szkolenia :) jako pojedyncza osoba lub jako osoba która by chciała poprowadzić fragment szkolenia :) zapraszam do kontaktu ze mną :)

Jeżeli zaś chcecie inaczej pomóc w devWarsztatach – na przykład po przez wsparcie organizacyjne czy też jako sponsor :) zapraszam również do kontaktu ze mną.

Nie pozostaje nic innego jak wziąć się do roboty :)