Jak już wiemy, i nie raz to podkreślałem. Każdy z nas jest inny – i dobrze. Bo inaczej życie by było nudne i by wyglądało jak w Equilibrium. A życie… życie jest pełne magii:

Wow, after I jumped it occurred to me, life is perfect, life is the best. It’s full of magic, beauty, opportunity, and television, and surprises, lots of surprises, yeah. And then there’s that stuff that everybody longs for, but they only real feel when it’s gone. All that just kinda hit me. I guess you don’t really see it all clearly when you’re – ya know – alive.

– Tom Tom (Million Dollar Hotel)

powinniśmy się cieszyć naszym życiem a nie być smutasami. Doceniając to co mamy i nie patrząc na to czego nie mamy otwieramy się na nowe doznania. W szczególności, że badania potwierdzają – im więcej radości z życia i pracy do późnych lat 30 życia, tym lepsze zdrowie po 40.

Nie jesteśmy bitami (choć są też i takie teorie <liczba mnoga>, że jesteśmy). I to nie prawda, że tylko 10 ludzi na świecie nas zrozumie. Żyjemy w świecie pełnym odcieni. Zaś każdy z odcieni niesie za sobą coś niesamowitego. Wystarczy tylko na to spojrzeć z innej perspektywy.

Jednak, by czerpać z życia przyjemność, trzeba się najpierw samemu zaakceptować, trzeba być sobą. Nikt nie jest doskonały, ale każde życie jest piękne. Kurczę jak się tak zastanowicie – powstanie życia… to jest cud. Jest i kropka – ile rzeczy może pójść nie tak w tym procesie? Setki tysięcy miliardów. A jednak, ludzie, zwierzęta, rośliny rodzą się, dojrzewają i umierają. Śmierć też jest piękna, bolesna, ale jest w tym coś magicznego.

Kiedy ostatni raz szliście parkiem i dostrzegliście zieleń? Albo późno jesienną szarość? Kiedy ostatnio cieszyliście się z najdrobniejszej rzeczy na świecie? Kiedy byliście wdzięczni za to, że obudziliście się koło ślicznej istoty z którą chcecie spędzić ten jak i kolejne dni? Kiedy taka rzecz jak uśmiech osoby przy stole rozjaśniła wam dzień? Tych małych, ślicznych, magicznych chwil są tysiące w ciągu dnia.

Łapcie je i cieszcie się nimi. Niezależnie kim jesteście, jakiego koloru skórę macie, jakiego wyznania jesteście, jakiej narodowości, z którego kontynentu, jaką aktualnie macie płeć, jak duży macie nos, jak małe pośladki, ile macie kończyn, to nie ma znaczenia. Wszyscy jesteśmy małym cudem, wszyscy jesteśmy piękni. Doceńmy to, a docenimy nasze życie a co za tym idzie, docenimy wszystkich tych, którzy nas otaczają.

2 KOMENTARZE

  1. Bez pokochania siebie nigdy nie stworzy się szczęśliwego życia/związku. Nikt nie dam nam szczęścia, jeśli sami w sobie nie zauważymy kogoś cudownego. Na klawiaturze pomiędzy literami R oraz U jest właśnie taka osoba.

  2. Niektórzy się cieszą ze smutku, i to też jest ok. Niektórzy czerpią przyjemność z ironii i cynizmu i to też jest ok.
    Ale faktycznie, na świecie jest tyle różności i ciekawości, że warto wszystko brać pod uwagę. Ale przede wszystkich chodzi o innych ludzi :) No i o samochody :D

Comments are closed.