Czy kiedykolwiek odczuwaliście, że trawa jest zawsze bardziej zielona u sąsiada? To jest takie dziwne uczucie, ciężko ubrać to słowa. Zazdrość? Złość? Rozczarowanie? Podirytowanie? Smutek? Sam nie wiem. Może to mix wszystkich uczuć? Ale na pewno jest tam ziarnko zazdrości. Takie dziwne uczucie. Objawia się ono zawsze w tedy kiedy mamy trochę gorszy dzień/okres.

Po pierwsze, w 99% przypadkach jest to kompletnie złudne wrażenie. Na pierwszy rzut oka, wszystko wydaje się tam bardziej zielone, ale jak tylko się przyjrzymy temu i trzeźwo pomyślimy to wyjdzie szydło z worka. Możliwe, że akurat u sąsiada ma lepszy projekt, ale jest to tymczasowe, wcześniej miał tak samo jak my teraz. Zaś my mieliśmy jak on teraz. Albo sąsiad po prostu wyolbrzymia wszystko i koloruje na zielono mimo, że tak nie jest. Albo sąsiad zwraca na co innego uwagę i to nam przekazuje. Różnie to bywa, jednak w rachunku zysków i strat wychodzi na to, że tam wcale tak zielono nie jest.

Trwa jest bardziej zielona u sąsiada
Trwa jest bardziej zielona u sąsiada

Po drugie, i najważniejsze, nie doceniamy tego co mamy. Uważamy, że u sąsiada jest zielono, nie doceniając pięknej zieleni u nas. W jakiś dziwny sposób klapki na oczy są nam nakładane, i nie postrzegamy i nie doceniamy tego co posiadamy. Pożądamy za to, czegoś czego nie mamy, nie wiedząc co to nam tak naprawdę da. U sąsiada może i jest zielono, ale u nas też. Popatrzcie na to co macie u zastanówcie się, czy aby na pewno jest tak źle, że warto w ogóle rozpatrzeć czy u sąsiada traw zielona i czy bardziej zielona jest?

Benjamin Franklin Quote
Benjamin Franklin Quote

Następnym razem kiedy ogarnie was uczucie, że macie gorzej niż X, Y i Z, pomyślcie sobie co wy macie, jak to macie. Zróbcie szczerzy rachunek sumienia, czy na prawdę u nas jest aż tak żółto? Znajdźcie te rzeczy które lubicie, które doceniacie w waszym życiu. Z miejsca to niezdrowe uczucie zazdrości wam zniknie, do tego poprawi wam się humor. Zrobicie odrobinę miejsca na to by szczęście mogło zakwitnąć. Bo nie ma nic potężniejszego, niż uzmysłowienie sobie jak bardzo szczęśliwi jesteśmy w życiu. Szkoda tylko, że o tym nie pamiętamy.

Gif: source

5 KOMENTARZE

  1. Właśnie mam gorszy dzień i szukałem tego posta… No nie pomógł w pełni, ale jest lepiej – dzięki, że piszesz :)

Comments are closed.