Ile to już czasu minęło? Będzie z dwa miesiące jak nie więcej. Tak dłużej być nie może ;) pora wracać do żywych. Jednakże już nie na Zine, a w moim własnym nowym domku.

Podczas ostatnich miesięcy miałem w końcu czas by zająć się swoim prywatnym blogiem, wolno ale systematycznie, przenosiłem posty, bawiłem się CSSami oraz dziwiłem się programistom BlogEngine.NET dlaczego w niektórych miejscach stwierdzili że lepiej będzie jak zahardcodują wartość niż umożliwią jej edycję użytkownikowi. Po wielu zmaganiach udało się ;) i blog wydaje się, że działa dobrze :)

Od teraz komentarze na Zine zostały zablokowane, za to są odblokowane na nowym blogu gdzie można komentować również stare posty. Dodatkowo wszystkie nowe posty będą publikowane jedynie na nowym blogu, tak więc warto zapamiętać (jeżeli polubiliście mój blog;)) te oto trzy nowe linki:

W razie jakichkolwiek problemów z blogiem proszę o kontakt, dzięki!

To jedna z pierwszy zmian, inna to ostatnie dni tak zwanego Death March Project! Wyobrażacie sobie wakacje bez weekendów? Ja nie muszę bo to mniej więcej tak wyglądało :/ Jednakże muszę przyznać, że wraz zespołem wykonaliśmy kawał dobrej roboty a przy tym można było się nieźle pośmiać a i czasami nawet napić ;) Jeszcze tylko tydzień i fanfary będą grać na lewo i prawo! Trzymajcie kciuki :)

Do tego wszystkiego MS uruchomił program wczesnej adopcji SharePoint 2010, więc w końcu będę mógł o nim pisać nie łamiąc przy tym żadnych NDA. Zapowiada się ciekawie, pytanie tylko czy wypuszczą VS SharePoint Tools dla 2010 czy też będą woleli poczekać ;) oraz czy firma da mi wolną rękę w zabawie z nowym produktem :)

W tym wszystkim co się działo w ogóle nie miałem czasu dla PGS, i mam wrażenie że zawiodłem w tym temacie. IMO jedyny wyjściem jest naprawienie tej całej sytuacji i obiecuje że od przyszłego tygodnia będą myślał jak to zrobić w szczególności iż szykują się zmiany w MS i trzeba będzie kilka rzeczy dogłębnie przemyśleć. Tym czasem jeżeli jest ktoś chętny do pomocy w prowadzeniu warszawskiej grupy PGS dajcie znać z chęcią przyjmę każdą pomoc gdyż sam nie będę się wyrabiał :(

Kończąc chciałbym wszystkim polecić książkę Made to Stick: Why Some Ideas Survive and Others Die nie będę sie w dawał w jej opis gdyż Amazon zawiera naprawdę bardzo dobre i szczegółowe jej recenzje, więc zachęcam do ich przeczytania. W Polsce dostałem ją w American Book Store więc jeżeli aktualnie nie macie co czytać, polecam, warto.

7 KOMENTARZE

  1. Blog jest bardzo ładny. :) Estetycznie wszystko. Nie wiem czy otwierałeś go w Operze, ale nagłówek strony jest strasznie wielki… Spróbuj otworzyc – sam zauważysz.

    Pozdrawiam.

  2. Hejka,

    dzięki :) Z Opera wiem i chyba wiem czemu. Z tego co gadałem z Procentem i w jaki sposób musiałem rozwiązać na przykład to pole tekstowe (ono ma długość 95%, bo na 100% w Chrome i Safari lądowało o 1000px niżej). Wiec w weekend pobawię się ustawieniami i zobaczymy co się stanie.

    Na Operze teraz jest tak, ze "naglowek" ma wysokosc okna przegladarki. Jezeli zmiejszych okno przegladarki to tresc strony sie przesunie. Zrobie wszystko by to dobrze wygladalo :)

    jeszcze raz dzieki :)

Comments are closed.