Oj, oj, trochę czasu minęło, i nawet ciężko mi jest powrócić do pisania, tak od tygodnia się z tym przymierzam i przymierzam i nici, aż w końcu postanowiłem, daję sobie dwa dni na to by napisać i nic innego nie robię. Oczywiście nie wyszło tak jak zaplanowałem ale post powstał, pierwszy informujący o powrocie do blogowania. Pewnie nie tak częstego jak to bywało gdyż kilka spraw wciąż ciąży mi na karku w tym jedna z najważniejszych – INTERNET :), ale wraz z upływem czasu pojawianie się postów powinno być płynniejsze/systematyczniejsze.

Zaś wszystkich tych, którzy nie wiedzą co ze sobą zrobić w wakacje zachęcam do wzięcia udziału w konkursie prowadzonym przez Procenta Daj Się Poznać. Nie chcę mówić o marchewkach (ale zjadłbym teraz jedną, tesco pewnie otwarte) bo sami wiemy po przeczytaniu Drive, że to nie jest najlepszy pomysł na motywacje, jednak zachęcam wszystkich do wzięcia udziału i po porostu spróbowania swoich sił w światku „blogerów” bo naprawdę wiele nie potrzeba by coś napisać a i post też nie musi być koniecznie długi i wyczerpujący temat do cna. Może być prosty dla innych nawet zbędny ale ważny dla nas gdyż jest to dokumentacja tego czego się nauczyliśmy lub tego co chcemy zapamiętać – a słowo daje, jak zapiszecie to macie większą szansę na zapamiętanie danego tematu a jak nawet się nie uda w pełni go zapamiętać to jest miejsce, do którego można powrócić i sobie przypomnieć, blog.

Skoro mowa o konkursie, jeżeli wciąż nie wiecie jak/gdzie założyć sobie bloga warto popatrzeć na dostępne blogosfery, jak:

Te serwisy dają wam bloga od razu, wymagana jedynie rejestracja i przeważnie potwierdzenie rejestracji poprzez link w e-mail. Jeżeli chcecie sprawdzić czy wam się blogowanie podoba – to jest najkrótszy sposób, inny to znaleźć odpowiednie dla nas samych rozwiązanie, które może być uważane za wiki, weblog, czy blog czy też nawet CMS. Możliwości jest wiele, prawie zawsze jest kilka gotowych darmowych rozwiązań w danym języku programowania/platformie – Java, PHP, Ruby, .NET czy też inne. Możliwości macie dużo, najkrócej jednak zestawić coś sobie z listy powyżej.

Po tym jak to zrobicie, piszcie, twórzcie i bawcie się, nie przejmujcie się, że konkurs „już trwa”, nie próbujcie pisać „pod konkurs”, piszcie dla siebie. Można się przecież zgłaszać do konkursu do 15 sierpnia, więc rozpocznijcie bloga, sprawdźcie czy wam to pasi/leży czy jesteście wstanie się z motywować by pisać i jeżeli zobaczycie, że tak to zgłoście swoją kandydaturę! Pamiętajcie jedynie o wymaganiach, 2 posty na temat projektu w trakcie tygodnia, więc w trakcie zabawy z blogiem piszcie o tym co robicie (piszecie symulator windy? Super!, szachy? Ekstra! Zajebisty kalkulator w Flex, JavaFX czy w SL? A może symulator Sudoku? Nie mogę się doczekać!), jak to robicie, na jakie problemy natrafiliście – nie potrafiliście skonfigurować git’a na swojej maszynie? Napiszcie o tym to nic strasznego, ja się z tym męczyłem trochę, to można opisać, nie do wszystkiego jest tutorial w netcie a nawet jeżeli jest to i co z tego?

Tak więc witam ponownie i życzę miłej lektury :)

2 KOMENTARZE

Comments are closed.