Nowy rok za nami, pora na mały noworoczny prezent. W mojej bibliotece znajduje się kilka książek, które zostały wybrane przez moją drugą połówkę jako „coś co zagraca mieszkanie w którym nie ma miejsca na moje książki” :)

Dlatego też przez najbliższe kilka tygodni będę starał się oddać wszystkie te książki, które zostały wybrane/wskazane itp. itd.. Zasady ich oddania są banalnie proste:

 1. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w losowaniu, proszone są o komentarz z informacją o pozycji którą są zainteresowani;
 2. Z pośród osób które oddadzą komentarz z poprawnym email zostanie wylosowana jedna/dwie lub więcej osób z którymi się skontaktuje i do których wyślę jedną lub więcej książek (jak książki są w packu);
 3. Każda osoba otrzyma jedną wybraną książkę lub pack w jednym konkursie, to znaczy, że jeżeli w kolejnym tygodniu pojawią się nowe książki to będzie można wziąć udział w losowaniu jeszcze raz;
 4. Będę pokrywał koszty wysyłki książki na terenie polski, jednak już poza polską – nie. Oczywiście bardzo mile widziane jest spotkanie face – to – face przy piwie lub kawie, jak kto woli :)
 5. Każdy konkurs będzie trwał od tygodnia do dwóch – czy będzie to tydzień czy dwa, będzie to zależało tylko i wyłącznie ode mnie.

Proste? Jak są jakieś pytania co do zasad to proszę o komentarz :)

Książki, które nie trafią do nikogo i dla których nie będzie zainteresowania nie trafią na śmietnik tylko do biblioteki jednej z uczelni informatycznych w warszawie – szkoda by się z marnowały.

Książki te nie są nowa – w sensie takim, że przynajmniej raz zostały przeczytane, jednak są one w 99% prawie jak nowe (zboczenie na temat dbania o papier itp.). W większości przypadków książki są w języku angielskim, jednak istnieje kilka wyjątków (nie wiem czemu) w języku polskim.

Na pierwszy rzut trafia pięć pozycji (tak naprawdę wszystkie, które posiadam) z SharePoint, z czego 3 tyczą 2007 a dwie 2003 :)

Pozycja 1: Windows SharePoint Services Inside Outhttp://amzn.to/vUZHWO

Książka w języku angielskim, jak nowa. Wydaje mi się, że parę razy ją przekartkowałem jak coś musiałem zrobić w SharePoint 2003/WSS 2.0. Nie jestem wstanie określić jej wartości merytorycznej.

Pozycja 2: Produkty i technologie Microsoft SharePoint Resource Kithttp://amzn.to/vduvuL

Książka w języku polskim, jak dla mnie jak nowa :) Nie czytałem nigdy jej, przekartkowałem i to wszystko.

Pozycja 3: Microsoft Office SharePoint Server 2007 Administrator’s Companionhttp://amzn.to/vYa4NH

Książka w języku angielskim, jak nowa. Była bardzo przydatna przy ustawianiu kilku rzeczy w SharePoint, czasami łatwiej mi było znaleźć coś w niej niż poprzez google :)

Pozycja 4: Microsoft SharePoint Building Office 2007 Solutions in C# 2005http://amzn.to/w4zlAD

Książka w języku angielskim, przeczytana raz i kilku krotnie potem przekartkowana. Bardzo ciekawa pozycja, która rozjaśniła kilka rzeczy w czasach kiedy o SharePoint 2007 nie było jeszcze tak głośno. Pamiętam, że parę razy zaglądałem do niej by chociażby ustawić poprawnie konta i uprawnienia dla usług SharePoint. Nie jest to pozycja „deep-dive” a jedynie wstęp do programowania w SharePoint 2007.

Pozycja 5: Workflow in the 2007 Microsoft Offfice Systemhttp://amzn.to/sdeDOB

Książka w języku angielskim, z pozycji SharePoint najczęściej przeze mnie czytana, co zresztą widać po niej. Nie jest zniszczona, ale widać, że była używana. Książka wraz z blogiem autora stanowi fundament wiedzy jaka jest potrzebna by móc przejść do bardziej zaawansowanych aspektów tworzenia przepływów prac w SharePoint.

To tyle na teraz – ze względu na liczbę książek, za dwa tygodnie opublikuje listę zwycięzców wraz z nowym losowaniem :)

Szczęśliwego Nowego Roku :)

16 KOMENTARZE

 1. Szanowny Panie. Chciałbym wziąć udział w konkursie i zgłosić swój akces do zapewnienia odpowiedneigo miejsca w domu dla dwóch pozycji z Pańskiej listy: Pozycji nr 3 oraz Pozycji nr 5. Istnieje duże prawdopodobieństwo co do możliwości ich odebrania osobiście w Warszawie jeszcze w tym miesiącu. Z wyrazami szacunku. Anorak

 2. Witam,

  również zgłaszam się do konkursu.
  Zainteresowany jestem pozycją numer 1 oraz 4.

  Pozdrawiam

 3. Cześć.
  Zgłaszam chęć udziału w konkursie.
  Pozycje, które mnie interesują to: 3 i 4

  Pozdrawiam,
  Kuba

 4. Witam,
  podobnie jak moi przedmówcy również chcę wziąć udział w konkursie.
  Interesuje mnie pozycja numer 2.
  Pozdrawiam serdecznie,
  Szymon

  PS. Moja dziewczyna też denerwuje się ilością książek, to chyba naturalne ;]

 5. Witam serdecznie,
  również pragnę wziąć udział w konkursie, interesuje mnie pozycja numer 2.

  Pozdrawiam :)
  Kamil

 6. Hej,
  wspaniały pomysł:) Proszę o ujęcie mnie na liście zainteresowanych pozycją 1 i 2.
  I już czekam jak na sobotnie losowanie totka!
  Pozdrawiam
  Piotr

 7. Witam serdecznie,

  Z przyjemnością także dołączę się do losowania jeśli jest jeszcze taka możliwość. Ja bym się zapisywał głownie na pozycję 4 i 5

  Przy okazji pozdrawiam serdecznie, miłego dnia:)
  m.:)

Comments are closed.