Nie jestem osobą słuchającą podcasty. Główny powód to taki, że przeważnie są one za długie. Drugi to taki, że jak jadę już gdzieś to raczej czytam książkę a do tego podcast w słuchawkach nie pasuje :) W samochodzie zaś, nie znoszę jak muszę się jeszcze koncentrować na tym co jest mówione – przy naprawdę ciekawym podcascie, wypadek gwarantowany.

Mimo to jest kilka których słucham. I to słucham systematycznie – jedne od lat, inne zaś przychodzą i odchodzą. Różnie z nimi bywa. To co doceniam w podcascie to, to, że czegoś się uczę, lub dostarcza mi to emocjonalnych doznań. Jak podcast w tym jest słaby to wylatuje z listy baaardzo szybko. Nie mam czasu ani ochoty marnować na to czas.

Te zaś, które u mnie zostają na dłużej uważam za godne polecenia. I pewnie od czasu do czasu jak trafię na coś fajnego, tutaj opiszę co to i dlaczego fajne :) Tym o to przydługim wstępem chciałbym polecić wam podcast How I Built This.

How I Built This to podcast dla wszystkich tych, których interesuje historia o tworzeniu biznesu/produktu. Na jakie problemy ludzie natrafiali, czym się naprawdę zajmowali. Co doprowadziło do powstania produktu X kiedy zaczynali od Y. Po prostu taka mała historia motywacyjna, że sprzedając kopiarki z drzwi do drzwi można stworzyć biznes warty miliony dolarów. Do tego czasami fajne smaczki się wkradają. Na przykład dlaczego instragram ma filtry? Kto na to wpadł?

Gorąco zachęcam do słuchania, zresztą nie tylko ja, ale inni też – numer 1 w itunes usa :)

6 KOMENTARZE

Comments are closed.