38 tygodni temu, zanim zacząłem przygodę z Elixir zadałem sobie pytanie: Elixir czy GO. Wybrałem Elixir. Z myślą, że go szybko opanuje, nauczę się co jest do nauczenia i przejdę do GO. O Elixir wiedziałem, że jest ładny i myślałem, że ma dość ograniczone możliwości. Myliłem się :) Jednak plan nauczenia się GO wciąż mam i prędzej czy później będę chciał się za ten język zabrać.

W szczególności, że z tego co czytam to jest coś, co może mnie niesamowicie zainteresować ,a wiedza którą zdobyłem w Elixir jedynie przyspieszy naukę GO. Bo GO w ostrym skrócie to taki Erlang bez maszyny wirtualnej, kompilujący się do kodu natywnego, ze wsparciem przetwarzania współbieżnego, idealnie nadający się do chmury.

Ok, sprzedawcą nie będę :) takimi tekstami was nie zainteresuje. Pomyślmy więc może co taki GO może zrobić dla Ciebie?

  • Działa bez żadnych dodatkowych pośrednich maszyn wirtualnych (nic nie trzeba instalować);
  • Jest prosty w utrzymaniu – ma prostą składnię, jest przejrzysty jak elixir;
  • Jest “prawie” tak wydajny jak C, a do tego piękny i czytelny;
  • Posiada non-blocking IO operations;
  • Jest idealny do rozwiązań chmurowych jak i tworzenia prostych narzędzi.

Już lepiej? Mam nadzieję :) jeżeli ja Cię nie przekonałem to może ten post to zrobi: Why Go.

Ale dlaczego o tym GO tak nagle mówię? Dlatego, że 23 i 24 czerwca w Warszawie organizowane są dwu dniowe warsztaty właśnie z GO – Ultimate Go. Warsztaty organizowane są przez Skills Temple, a prowadzone będą przez guru i pasjonata – Williama Kennedy, autora książki Go In Action oraz twórcę bloga GoingGo.net.

Warsztaty są płatne, jednak za taką cenę to WARTO. Zwróci się ona z nawiązką. Jeżeli masz ochotę nauczyć się języka lub doszkolić w nim, to DŁUGO NIE BĘDZIE LEPSZEJ OKAZJI.

5 KOMENTARZE

  1. Komentarz z innej beczki: link do warsztatów nie działa bo ma ucięty początek: “tps://skillstemple.com…” :)

Comments are closed.