Piszę to bo może komuś się ta wiedza przyda i zaoszczędzi się w ten sposób około 500 złotych. Dla tych, którzy nie wiedzą, co to jest Assassin’s Creed Anthology. Jest to komplet wszystkich 5 części AC ze wszystkimi dodatkami, jakie do tej pory wyszły i jakie wyjdą do AC 3.

Sytuacja z paczką przypomina mi moją przygodę z iPod U2 – który kosztował $100 drożej od innych ale w nagrodę miało się $100 off na cały komplet płyt U2 w iTunes store. Tylko, że… iTunes store nie było w Polsce, więc i kod można było wyrzucić do śmietnika, albo zdobyć kartę kredytową w US na US adres.

Po pierwsze, jeżeli mamy konsolę ustawioną na język angielski, to gry odpalają się w języku Rosyjskim! To jest znany błąd AC w Polsce… bez komentarza. By mieć menu po polsku, trzeba zmienić język konsoli na polski. Zaś gra i tak jest po angielsku. Więc po co zmieniać język menu??? Nie rozumiem tego.

To był ot taki sobie problem, za pomocą Internetu znalazłem odpowiedź i do dzieła.

Przeszedłem AC 1, AC 2, odpalam AC Brotherhood i dostaje info, że jest aktualizacja dostępna. No to ściągam aktualizację, biorę karteczkę z kodem do dodatków, robię krok po kroku jest to na niej opisane: Menu | Dodatki | Dodatki Ekskluzywne. Ale zaraz, nie ma takiej opcji w menu? Po prostu jej nie ma.

Patrzę na drugą karteczkę z dodatkami do Brotherhood i tam mam inne kroki, mam zrobić Redeem Code. No dobra, to próbuje z pierwszą karteczką i z pierwszym kodem, okazuje się ze kod jest nie poprawny i nie spełnia wymagań 12 znaków (czy jakoś tak), no to próbuje z drugą karteczką i z drugim kodem, tym razem kod zadziałał. Dodatkiem, który mi udostępnił okazał się dodatek AC 3 Season Pass. Ale jako to? Przecież to jest Brotherhood? A kartkę z dodatkiem do AC3 mam obok i jest inny kod? No dobra, mogli się walnąć z kodami, wpisuje ten od AC3, który, dotyczy dodatku do AC3… więc co z moim dodatkiem do Brotherhood? Dupa.

Wchodzę na Internet i czytam co jest grane i sprawdzam dlaczego ta pierwsza karteczka mi nie działa. Jak się okazuje update do gry usuwa opcję Dodatki Ekskluzywne więc z pierwszym setem dodatków mogę się już pożegnać. Problem ten istnieje od 2011 roku! Co prawda UBI wypuściło Anthology w październiku/listopadzie 2012 roku…

Z drugim setem dodatków też się już pożegnałem na rzecz dodatku do AC3.

Zaś w Internecie dowiedziałem się, że ludzie mają podobne problemy z AC Revelations i czekają po miesiąc na odpowiedź UBI.

Czy będę się kontaktował z UBI? Pewnie tak, ale to nie zmienia faktu, że jeżeli zastanawiacie się nad kupnem tej gry, to olejcie to! Kupcie sobie coś innego, ciekawszego albo może działającego poprawnie!

7 KOMENTARZE

  1. taaa, data publikacji 1 stycznia a to lezy u mnie od 20 grudnia :( jako prezent pod choinke sobie kupilem :(

    dzieki za linka, poczytam

  2. aaa, to ja nie mam tak, ja mam bardzo ladna edycje na xboxa – niebieskie plytki, bardzo ladne. Ogolnie opakowanie i prezentacja zawartosci, super. nie mialem takich problemow jak gosciu ze spiderweb. problemy mialem z DLC i dalej mam :)

  3. Aaa…no ale tej informacji we wpisie nie zamieściłem, więc skąd mogłem wiedzieć. Założyłem, że wpis powstał w afekcie :)

  4. Trzeba bylo kupować na bieaco:-) co byś nie mowil AC jest naprawdę dobra seria. Szczególnie 2 i brotherhood. Trojka czeka aż skoncze far cry 3, który również jest git majonez:-)

  5. To ja nie wiem, czy powinienem się wypowiadać, bo dla mnie 2 była najlepsza w serii (choć przyznaję, że akurat sceneria była gorsza od 1).

    Gierki kupowane pojedynczo nie miały żadnych problemów (inna bajka, że mam uczulenie na PL wersje językowe, więc część tematów odpadła mi z definicji); choć przyznaję, że kontakt z supportem UBI w polsce jest masakryczny…

Comments are closed.