Chyba nigdy tego nie robiłem na blogu, ale jednak… zdecydował się raz to zrobić o i tyle :)

No dobra, robię to bo wszystkie firmy które tutaj wymienię to albo moi znajomi i ludzie z którymi sam bym chciał współpracować, lub po prostu ludzie z którymi chciałbym współpracować!

Predica

O Predice pisał już Maciej na swoim blogu:

Sam też miałem możliwość z chłopakami współpracować swojego czasu i z współpracy byłem bardzo zadowolony – to w jaki sposób projekt jest zarządzany, jakie podejście mają szefowie do nas – dev, oraz jakiego typu projekty się tam robi. Wszystko jak najbardziej na plus!

Oczywiście, trzeba lubić technologię w której chłopaki pracują, ale jeżeli ją lubicie to zachęcam do aplikacji na stanowiska:

Z takich małych rzeczy, to ich siedziba jest blisko warszawianki, więc w porze lunchowej można zawsze wyskoczyć na godzinny basenik! :)

Sunny Apps

Sunny Apps jest start-upem moje znajomego, Jarka Nowotki – właściciela klikam.pl, współtwórcy bridg.pl (FB, przykładowa współpraca z Platige Image) oraz cstm.pl (stwórz własne meble). Start-up ten ma na celu stworzenie całkowicie nowego narzędzia do projektowania stron internetowych – ma być to narzędzie z tego co się orientuje, zarówno dla programistów jak i projektantów.

Pomysł jest super! Potrzeba tylko programistów! :)

Na stronie głównej znajdziecie info o tym, kto jest poszukiwany. Może pieniądze teraz nie są jakieś super duże, ale jak tylko projekt zacznie się rozwijać to i kasa będzie pewnie większa. Na razie trzeba się zmieścić w budżecie który EU dało na rozpoczęcie działalności.

Chcecie poznać bliżej Jarka? To przeczytajcie jego post na F5koder pozna kodera.

Apreel

apreel może nie być zbytnio znane, jest to firma założona przez mojego byłego szefa (GM jednej z firm w której pracowałem). Nie licząc tego, że, kurcze naprawdę lubiłem z nim pogadać (i dało się z nim pogadać), to jeszcze pamiętam niektóre dyskusje na temat rozwoju technologii i w jaką stronę to idzie i z perspektywy czasu, muszę powiedzieć iż szef miał dużo racji w tym jak to się będzie rozwijało.

Po odejściu z firmy, założył on z kilkoma innymi ludźmi (byłymi pracownikami tej samej firmy) apreel. Firmę zajmującą się wynajmowaniem najlepszych konsultantów do klientów międzynarodowych. Mimo iż ludzie są wynajmowani dalej, apreel potrafi (tak jak i poprzednio) zorganizować czas by każdy się poznał i zintegrował z całym zespołem.

Dodatkowo, w firmie tej pracują osoby z którymi NAPRAWDĘ chciałbym współpracować. Nie wiem jak to nazwać, ale jak piszecie soft i w którymś momencie zaczynacie zauważać ludzi z którymi współpracować byście nie chcieli gdyż ich poziom jest trochę niski i zamiast się czegoś uczyć, raczej zaczyna się robić monotonia. Zaczynacie także zauważać te perełki! Ludzie, z którymi chcielibyście współpracować, od których możecie się czegoś nauczyć, lub po prostu z którymi wiecie, że zrobicie coś niesamowitego.

O tych programistach których znam osobiście a którzy współpracują z apreel właśnie mam takie zdanie – to są perełki, jak macie szanse, to naprawdę warto z nimi współpracować!

Do tego, firma płaci całkiem nieźle jak na polskie realia – od 600 do 800 zł za dzień, netto na fakturę.

Ciągle są poszukiwani programiści Java jak i .NET

Jeżeli więc interesują was inne technologie niż Predica oferują, to gorąco zachęcam do aplikacji!

Cronn

cronn jest to nowa firma, która została założona przez byłych kontraktowych pracowników T-Mobile DE. Znam osobiście ich współzałożycieli i są to chłopaki z głową na karku, pasjonaci technologii i dobrej zabawy!

Są młodą firmą, ale mają masę kontraktów, i poszukują aktualnie pasjonatów do pracy w firmie. Praca zdalna, jednak najlepiej z Warszawy lub okolic.

Technologia Java, płatne 500-800 zł za dzień, netto na fakturę. Później możliwość pracy w biurze w Warszawie które ma dopiero powstać.

Poszukiwany jest programista Java, z minimum 4 letnim doświadczeniem, z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego (mile widziany język niemiecki również), który niemiałby nic przeciwko wyjazdom służbowym do Niemiec (nie wiele, ale zawsze mogą się takie trafić).

Jeżeli bylibyście zainteresowani to proszę o kontakt do mnie (email pod zdjęciem, lub twitter) – skontaktuje już bezpośrednio z osobą, która jest odpowiedzialna za zatrudnianie i polski odział – mówi po polsku, płynnie :)

Dlaczego prze zemnie? Czekam po prostu na ostateczną wersję oferty więc na razie nie chcę tutaj dawać linka.

Podsumowanie

Praca jest :) i praca jest dobrze płatna. To czy wolicie pracować w firmie już istniejącej, firmie rozwijającej się czy być trochę „wolnym duchem” zależy od was. Ja osobiście każdą z ofert tutaj bym rozpatrzył. No chyba, że chcecie otwierać własną działalność :) Jak najbardziej do tego zachęcam – PS to nie powoduje iż nie można zaaplikować do firm wyżej wymienionych, zawsze to może być jakiś start, kontrakt pół roczny a potem można zobaczyć co dalej, zostać czy znaleźć własnego klineta.