Długo myślałem co dalej z blogiem. Czy ciągnąć, czy pisać, o czym pisać. Czy wrzucać typowe teksty marketingowe i dawać listę narzędzi za maila czy nie. Wiem, że to działa i że mogę zbudować dużą bazę ludzi, dać do tego kilka stałych adresów i przekierowywać wszystkich tam i statystyki same będą się tworzyły, mimo że treści mało. To działa :) Stwierdziłem, że tego jednak robić nie będę. Może w jakimiś pomniejszym stopniu tak – ale zawsze z korzyścią dla drugiej strony większą niż subiektywne top 10. Dlatego też doszedłem do wniosku, że najlepszym i chyba najbardziej sensownym, prawidłowym, miłym dla was, jak i firmy, będzie możliwość sponsorowania bloga.

Nie chodzi o to by wchodzić na Patronite ale by zamiast reklam, których nie znoszę a które skutecznie są wybijane przez blockery z których korzystam, pojawiała się z personalizowana informacja od JEDNEGO sponsora i to w konkretnych, ściśle określonych miejscach.

Dlaczego taka decyzja?

Jest to coś co zadziała pozytywnie we wszystkie strony. Zarówno da mi motywację by dalej rozwijać bloga, wam da dużo dobrych treści a im więcej treści tym więcej wejść a i to powoduje, że i osoba sponsorująca będzie zadowolona ;) Wszyscy będą zadowoleni.

Mi to też pozwoli trochę inaczej poukładać priorytety. A co za tym idzie znajdzie się czas by pisać, a jest o czym. A i pewnie nie tylko pisać. Ale o tym jeszcze napiszę ;) haha tak, napiszę.

Jak to będzie wyglądało?

Dość prosto, zaraz pod menu będzie pojawiał się panel z treścią, rozpoczynająca się od słów: Sponsorowany przez (a może jakoś inaczej, pomysły? tak by było miło i przyjemnie) po których następuje 150 znakowa wiadomość od sponsora wraz z linkiem. Brak zdjęć, brak jakichkolwiek oznak, że to reklama więc blockery będą to wyświetlały a do tego będzie wyraźna informacja, że blog jest sponsorowany przez konkretną firmę. Dodatkowo jest to w takim miejscu by każdy to zobaczył i by nikomu to nie przeszkodziło/wkurzyło.

Wiadomość na dużych ekranach
Wiadomość na dużych ekranach

Tak samo to będzie wyglądało na mniejszym ekranie:

Wiadomość na ekranach komórkowych
Wiadomość na ekranach komórkowych

Zaś w RSS feed tak:

Wiadomość w RSS
Wiadomość w RSS

Dodatkowo informacja o sponsorowaniu będzie także wyświetlana w mailingu:

Wiadomość w mailingu
Wiadomość w mailingu

Co daje taki sponsoring?

Po pierwsze moją ogromną wdzięczność i wdzięczność czytelników, ale do tego raz w tygodniu wspomnienie sponsora w soszjal medjach, 150 znakowa wiadomość w miejscach już wcześniej wymienionych oraz możliwość zaangażowania mnie w projekty promujące w trakcie trwania okresu sponsoringowego czy to będzie podcast, wywiad czy webinar.

Dodatkowo, jeżeli powstanie inne medium w którym będę się ze światem komunikował to także w tym medium aktualny sponsor będzie promowany.

Promocja nie jest pasywna i jeżeli ktoś będzie miał pytania dotyczące reklamy z chęcią przekieruje całą komunikację w kreślone miejsce.

Cena i długość sponsoringu

Najlepiej będzie do mnie napisać, wtedy ustalimy szczegóły i cenę. Okres sponsorowania to dwa tygodnie lub wielokrotność dwóch tygodni – 4, 6, 8 itd..

Jak się można ze mną skontaktować?

Na każdy możliwy sposób, strona kontakt zawiera pełne informacje, strona współpraca też jak i można kliknąć przycisk poniżej:

Gdzie można więcej o tym poczytać?

Tak naprawdę to tutaj jest wszystko, ale na stronie WSPÓŁPRACA dodałem sekcję sponsoringu wraz z bardziej formalną wersją tego opisu. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszam do kontaktu!

Podsumowanie

To tyle. Jestem ciekaw jak to pójdzie, także jeżeli znacie jakąś firmę, która byłaby zainteresowana taką współpracą, to dajcie jej cynka ;) dzięki. Pewnie z czasem to się będzie trochę stabilizowało jak i cenowo jak i co dokładniej będzie zaoferowane. Ale by to w ogóle zobaczyć na początku trzeba znaleźć pierwszego sponsora :)

Na pewno taki sponsor dużo zmieni i poprawi. Na pewno dzięki niemu będę wstanie jeszcze więcej poświęcić się społeczności.

Dzięki i do przeczytania niebawem :)