3 powody dla których nie korzystam z automatyzacji

4
Lubicie ułatwiać sobie życie wprowadzając automatyzację do codziennych czynności jak i programowania? ja tak. Ale nie zawsze.

Elixir #35 – Kto wykorzystuje Elixir

2
Dziś krótko ale o tym jakie firmy korzystają z elixir, dlaczego się zdecydowały i co im dało wykorzystanie elixir.

dotnet core na macOS z boxen

2
dotnet core - ostatnio o nim głośno i pełno go wszędzie gdzie się da. Ma nawet prostą instrukcję instalacji... która nie działa :)

RTF*ck up

4
Czasami jednak nie ma API które jest mi znane, a które by dało możliwość odczytania własności pliku. Takim przypadkiem jest na RTF.

nLog i structured logging

3
Logowanie ciągu znaków jak to robi się std. w nLog bez jakiekolwiek struktury może prowadzić do kłopotów kiedy chcemy coś ekstra dodać/wyciągnąć. Ale jest na to lekarstwo!

Outlook – Inline Response

2
Outlook 2013 wprowadził pewną zmianę która całkowicie zmieniła to jak należy pisać rozszerzenia. Z jednego problemu zrobiły się dwa. I tym razem kontekst ma BARDZO dużo znaczenie.

Dążenie do perfekcji a rozmowy o pracę

12
Nadmierne przygotowywanie się, dążenie do perfekcji może mieć pozytywny czy negatywny skutek podczas zatrudniania?

VS2010 – Brakujący refactoring w VS 2010

0
Tak zgadza się. W VS 2008 istniała sobie opcja Promote Local Variable to Parameter, która jak sama nazwa wskazuje zamienia zmienną lokalną na parametr...

Prezentowanie kodu

4
Jak najlepiej i dlaczego tak, prezentować kod na prezentacjach, webinariach, konferencjach. Jedyna słuszna droga.

Ograniczenie widoczności listy użytkowników i danych dot. użytkowników (Part 2/2)

0
W poprzednim postcie opisałem jak za pomocą kontrolki SharePoint ograniczyć widoczność listy użytkowników. Teraz pora zająć się ograniczeniem wyświetlania pól na stronie UserInfo. ...

Elixir #20 – Supervisor jako skrypt

1
W tym tygodniu dowiemy się jak w elixir stworzyć Supervisor w iex bez konieczności wykorzystania modułu.

ASP.NET 5 – instalacja runtimes w tym core clr

0
Jedna rzecz chyba mi umknęła. W ASP.NET 5 mamy możliwość korzystania z kilku DNX o czym już wiemy, ale jak zainstalować CoreCLR? Jak...

NIE PRZEGAP SZKOLEŃ OTWARTYCH

Jedyny kanał w którym NA PEWNO będę informował o szkoleniach otwartych i ofertach specjalnych z nimi związanymi.

Od teraz będziesz na bieżąco informowany o moich Szkoleniach Otwartych!